امروز: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۰۷۱۷۶
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۴
رئیس مجمع نمایندگان مازندران با اشاره به شاخص‌های بالای تولیدات کشاورزی و صنعتی در استان، گفت: ظرفیت کشورهای آسیای میانه برای افزایش صادرات شمال استفاده شود.
ظرفیت کشورهای آسیای میانه برای افزایش صادرات شمال استفاده شود

به گزارش تیترامروز به نقل از تسنیم ولی الله نانواکناری امروز در همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری مازندران اظهار داشت: مازندران با همه توانمندی از امکانات با لقوه و بالفعل برخوردار بوده که می‌تواند در رونق اقتصادی کشور موثر باشد.

وی افزود: مازندران در تولید برخی محصولات رتبه نخست را در جهان دارد و طبق آمار سازمان خوار و بار کشاورزی (فائو) ایران 25 درصد تولید جهانی را به خود اختصاص داد و در تولید زعفران، پسته، خاویار، زرشک، انار و توت رتبه نخست را در جهان دارد.

نانواکناری گفت: نزدیکی به کشورهای آسیای میانه و دارابودن جاده ترانزیتی و مواهب مختلف در تولید و صادرات محصولات متنوع رتبه خوبی در کشور و منطقه دارد. امیدواریم با همراهی و همدلی بتوانیم  مسیر  توسعه و پیشرفت را هموار کنیم

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران نیز گفت: مازندران شاخص در سه رویداد مهم است تا با تعمیق و توسعه همکاری‌های دوجانبه و چندجانبه بین کشورهای حوزه دریای خزر و سایر همسایگان اعلام شد که امیدواریم با جدیت مفاد آن به مرحله اجرا درآید.

حسن خیریانپور افزود: نمایشگاه ظرفیت‌ها و توانمندی‌های مازندران در تاریخ استانی برگزاری چنین نمایشگاه منحصر به فرد و بی بدیل است. در حوزه کشاورزی، گردشگری، صنایع دستی، صنعت معدن و تجارت خدمات از مزایای استان مازندران است.

وی بیان کرد: نمایشگاه روز گذشته با حضور 145 واحد تولیدی در 186 غرفه با همکاری بخش خصوصی و فعال اقتصادی در محل نمایشگاهی اشک پویا برگزار شد.

معاون استاندار مازندران گفت: امروز228 فرصت سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی  در مازندران و دستگاه‌های اجرایی احصا و در قالب کتابچه و لوح فشرده تقویم مهمانان شد و این همایش بتواند سبب توسعه همه جانبه استان شود.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
مراسم ویژه دختران مجرد برای پیدا کردن همسر دیدنی‌های امروز؛ از مرگ دیدنی‌های امروز؛ از جشنواره بالن در فرانسه تا حمله انتحاری کابل دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا آیین گل‌غلتان نوزادان در امیریه تصاویر عجیب از ازدواج پادشاه تایلند! حرکات کششی و خمشی نماینده مجلس در صحن
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم