امروز: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۰۷۱۳۳
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۷
    

 مراسم افتتاحیه نخستین نمایشگاه بین المللی توانمندی های صادراتی استان مازندران در ساری برگزار شد

استاندار در مراسم افتتاح نمایشگاه توانمندی های صادراتی مازندران:

هفت میلیارد دلار فرصت سرمایه گذاری در مازندران معرفی می شود

احمد حسین زادگان، مقام عالی دولت در مازندران در این مراسم در ساری گفت: افزون بر ۲۰۰ فرصت سرمایه گذاری به ارزش هفت میلیارد دلار در این نمایشگاه معرفی می شود. ‎

همزمان با هیجدهمین نشست رؤسای اتاق‌های بازرگانی کشورهای حاشیه دریای خزر در بابلسر روز دوشنبه نخستین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی مازندران در ساری افتتاح شد.

استاندار مازندران در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه معرفی افزون بر ۲۰۰ فرصت سرمایه گذاری به میزان هفت میلیارد دلار را از مهمترین برنامه‌های نمایشگاه ساری برشمرد و ابراز امیدواری کرد تا این نمایشگاه بتواند زمینه برای جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی برای این فرصت‌ها در مازندران را ایجاد کند.

احمد حسین زادگان گفت: این خطه شمال کشور دارای ظرفیت‌های تولیدی و صنعتی فراوانی است که می‌تواند جنبه صادراتی به خود بگیرد.

وی افزود: نمایشگاه دستاوردهای صادراتی این استان با حضور رؤسای اتاق‌های بازرگانی کشورهای حاشیه دریای خزر و سایر مهمانان خارجی فرصتی مناسب برای معرفی این ظرفیت‌ها در حوزه صادراتی است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: این رویداد اقتصادی باید زمینه‌ای را فراهم کند تا تجار و صادرکنندگان ما به خصوص تولیدکنندگان بتوانند با انعقاد قرارداد تجاری تولیدات خود را به خارج از کشور صادر کنند.

نماینده عالی دولت در مازندران اظهار داشت: کارگزاران دولتی در این استان همه گونه همکاری برای صادرات محصولات غیر نفتی مازندران به خارج کشور با بخش خصوصی و صادرکنندگان خواهند داشت.

حسین زادگان گفت: زیرساخت‌های مناسب بندری، فرودگاهی و حتی ریلی برای صادرات در استان وجود دارد و قرارگیری در همسایگی کشورهای حاشیه خزر فرصت مناسبی را برای صادرات در اختیار مازندران قرار داده است.

استاندار مازندران افزود: با این وجود تاکنون از این ظرفیت‌ها به درستی در حوزه صادرات به کشورهای حاشیه خزر استفاده نشده است و باید نمایشگاه صادرات فرصت مناسبی برای گشایش در این بخش باشد.

**** اقتصاد بدون نفت با کیفی سازی تولیدات داخلی

نماینده ولی فقیه در استان مازندران نیز اقتصاد بدون نفت را کیفی سازی محصولات داخلی برشمرد و گفت: ما با کیفی سازی محصولات داخلی و معرفی آنها به کشورهای همسایه می‌توانیم اقتصاد بدون نفت را استارت بزنیم.

آیت الله طبرسی در آئین افتتاح این نمایشگاه اظهار داشت: ما برای برون رفت از تحریم راهی جز کیفی سازی محصولات غیر نفتی نداریم.

نخستین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی مازندران به مدت سه روز در سالن نمایشگاهی شرکت آرین سینا در ۱۷ کیلومتری شهر ساری در جاده فرح آباد’ گشایش یافت.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
مراسم ویژه دختران مجرد برای پیدا کردن همسر دیدنی‌های امروز؛ از مرگ دیدنی‌های امروز؛ از جشنواره بالن در فرانسه تا حمله انتحاری کابل دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا آیین گل‌غلتان نوزادان در امیریه تصاویر عجیب از ازدواج پادشاه تایلند! حرکات کششی و خمشی نماینده مجلس در صحن
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم