امروز: ۲۹ دی ۱۳۹۹ -
کد خبر: ۱۰۷۰۸۸
۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۷
رئیس شورای اسلامی شهر ساری با انتقاد از وابستگی اکثر سازمان های زیر مجموعه شهرداری به بودجه این نهاد گفت که این مساله باعث شده تا این سازمان ها فاقد درآمد باشند و تنها بار مالی و هزینه های جاری را بر شهرداری تحمیل کنند .


  1. چشم سازمان های شهرداری ساری همچنان به جیب شهرداری

به گزارش تیتر امروز به نقل از ایرناسید مسعود مدینه افزود: براساس اساسنامه و اهداف، ماهیت و دلیل شکل گیری سازمان‌های وابسته به شهرداری‌ها علاوه بر توزیع ارائه خدمات به شهروندان، استقلال مالی آنها با عرضه و فروش فعالیت و کسب درآمد است.

وی با اشاره به اینکه شهرداری ساری ۱۰ سازمان زیر مجموعه دارد، توضیح داد: از این تعداد بجز ۲ سازمان آتش نشانی و حمل و نقل بار و مسافر که در تعریف اساسنامه‌ای فعالیت آنها خدماتدهی رایگان به شهروندان است، اساسنامه بقیه بازرگانی است یعنی می‌بایست با تولید و ارائه فرآورده‌ها و فعالیت‌ها مطابق با چارت وظایفشان، کسب درآمد کنند.

رئیس شورای شهر ساری گفت: از سازمان‌های زیر مجموعه شهرداری ساری، تنها سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوار) با عقد قرارداد ارائه خدمات و فروش نرم افزار به شرکت‌های کامپیوتری و الکترونیکی توانسته است گام‌هایی را در زمینه درآمدزایی بردارد.

وی برخی از این سازمان‌ها را برخوردار از ظرفیت و بسترهای لازم برای درآمدزایی دانست و افزود: به طور مثال سازمان عمران و بازآفرینی فضای شهری، سازمانی است که چهار کارخانه آسفالت، بتن ساخت قطعات و سنگ شکن دارد که از این ظرفیت‌ها به خوبی برای کسب درآمد پایدار استفاد نشده است.

مدینه گفت: در حالی که سازمان فضای سبز شهری با دارا بودن گلخانه‌های متعدد می‌تواند در زمینه تولید و فروش گل و گیاه علاوه بر ایجاد بازار خوب به سازمانی مستقل در زمینه درآمد مبدل شود و وابستگی خود به بودجه شهرداری را قطع کند.

وی از تصمیم اخیر شورای اسلامی شهر ساری برای پیگیری و برنامه ریزی این سازمان‌ها به سمت خودکفایی درآمدی خبر داد و افزود: در حال حاضر شهرداری ساری با در نظر گرفتن بودجه‌ها، هزینه‌های جاری این سازمان‌ها را پرداخت می‌کند در حالی که با کسب درآمد و استقلال مالی این بخش می‌تواند توسط خودِ سازمان‌ها تأمین شود.

مدینه گفت: هم اکنون حدود ۳۸ درصد بودجه شهرداری ساری صرف هزینه‌های جاری از جمله پرداخت دستمزد و حقوق نیروها و مابقی بودجه نیز صرف اجرای طرح‌های عمرانی می‌شود.

فناوری اطلاعات و ارتباطات - آتش نشانی و خدمات ایمنی - مدیریت آرامستان ها - سیما، منظر و فضای سبز شهری - فرهنگی، اجتماعی و ورزشی - حمل و نقل بار و مسافر - مدیریت و مهندسی شبکه حمل و نقل- عمران و بازآفرینی فضاهای شهری - مدیریت پسماند و ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی ۱۰ سازمان زیر مجموعه شهرداری ساری هستند.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
تصویر کرونا در ۱۰عکس تاثیرگذار دنیا پسربچه‌ای که سپر بلای خواهرش شد کرونا در کره‌شمالی؛ «اون» ماسک نمی‌زند دریاچه‌ای به رنگ صورتی دادگاه رسیدگی به اتهامات ۲۱ متهم کلان ارزی نقاشی جورج فلوید روی دیوارها نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد»
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم