امروز: ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۰۷۰۶۵
۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۶
متاسفانه همانطور که در خبرها آمده است و به نقل از سرهنگ خورشیدی فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی مازندران _ساری، جنگلبان نوری به نام عبدالمناف حسینی در درگیری با قاچاقچیان چوب بشدت مجروح شده و برای پیگیری امور درمانی راهی بیمارستان شده است.
به گزارش تیترامروز مجروح شدن جنگلبان نوری در درگیری با قاچاقچیان چوب بار دیگر زنگ خطر را برای اجرای درست و دقیق طرح تنفس (مدیریت پایدار جنگل) به صدا درآورده است!

متاسفانه همانطور که در خبرها آمده است و به نقل از سرهنگ خورشیدی فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی مازندران _ساری، جنگلبان نوری به نام عبدالمناف حسینی در درگیری با قاچاقچیان چوب بشدت مجروح شده و برای پیگیری امور درمانی راهی بیمارستان شده است.

جراحت این جنگلبان عزیز و شریف نوری، شاهد و گواهی‌ست بر این مدعا که طرح تنفس جنگل، به رغم سر و صداهای زیادی که بپا کرده است در عمل، کار خاصی از پیش نبرده و هنوز که هنوز است، جنگلبانان (وکلای مدافع نجیب جنگل‌های مازندران)، در مقابل چنگال‌های تیز دژخیمان تا دندان مسلح جنگل، بی‌دفاع‌ترین و مظلوم‌ترین‌اند، آنچنانکه موکلان‌شان!

متاسفانه جنگلبانان نیز همچون محیط‌بانان، به رغم برخورداری از پشتیبانی قانون و با وجود آنکه بر اساس مقررات کشور، به عنوان ضابط قضایی شناخته می‌شوند اما همچنان در بکارگیری از سلاح در برابر قانون شکنان بی‌رحم و متجاوز به حقوق طبیعت و محیط زیست، دارای محدودیت‌های فراوانی هستند تا آنجا که در بسیاری از مواقع، ترجیح می‌دهند جان‌شان را در راه حفاظت از منابع خدادادی بدهند اما تاوان تخلف دیگری را نپردازند!!

طرح پرحاشیه و جنجال‌برانگیز تنفس جنگل هم که تاکنون به صورت نصفه و نیمه اجرا ‌شده و اگر همین‌طور پیش برود، علاوه بر تضییع داشته‌های مادی (جنگلهای بکر و زیبای شمال) موجب تضعیف و قربانی شدن بخش وسیعی از نیروهای حافظ جنگل خواهد شد...

البته ناگفته نماند افزایش قاچاق خرد نیز از دیگر دستاوردهای مادی و معنوی اجرای ناقص طرح تنفس است که بارها نیز به آن اشاره شد.

اینکه چگونه طرح تنفس بدلیل عدم اجرای صحیح و دقیق، دست بهره‌برداران جنگل را بسته اما دست قاچاقچیان و مافیای چوب را باز گذاشته تا هر قدر می‌توانند ببُرند و ببَرند و کاش ما کمی بیشتر به عواقب کارها و طرح‌ها می‌اندیشیدیم...
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
مراسم ویژه دختران مجرد برای پیدا کردن همسر دیدنی‌های امروز؛ از مرگ دیدنی‌های امروز؛ از جشنواره بالن در فرانسه تا حمله انتحاری کابل دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا آیین گل‌غلتان نوزادان در امیریه تصاویر عجیب از ازدواج پادشاه تایلند! حرکات کششی و خمشی نماینده مجلس در صحن
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم