امروز: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۰۶۹۶۲
۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰
مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران :
ابراهیمی کارنامی با اعلام اینکه متاسفانه تعداد زیادی سلاح گرم غیر مجاز و مجاز در اختیار مردم قرار دارد، گفت: مجازات‌ها بازدارنده نیستند؛ چالش‌هایی که برای محیط بانان ایجاد می‌شود در دستگاه قضایی ما را برای اثبات جرم با مشکل مواجه می‌کند و در بحث تحلیل آماری اثرگذار است.
به گزارش تیتر امروز، در حوزه محیط زیست آمارهایی مبنی بر کاهش شکار غیر مجاز پرندگان، صید انواع ماهیان، و حیوانات از گونه‌های حفاظت شده توام با افزایش کشفیات سلاح‌های غیر مجاز شکاری از سوی رسانه‌ها به نقل از اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران منتشر شد که نشان دهنده بیداری دستگاه متولی در مازندران است.
اما در کنار این اخبار بحث افزایش آسیب‌های زیست محیطی پارادوکسی را با خبر فوق ایجاد کرد که حاکی از بی مسئولیتی مردم و دستگاه‌های اجرایی در قبال عناصر حیات بخش در این استان شمالی است.
در این زمینه مدیرکل محیط زیست مازندران در گفت‌وگو با تیتر امروز اظهار کرد: تحلیل آماری در میزان کشفیات نشان می‌دهد که این تخلفات از گذشته در مازندران بوده ولی کشف نمی‌شد.
ابراهیمی کارنامی افزود: اما با فعالیت مضاعف محیط بانان در سال جاری بحث تشدید گشت‌ها و کنترل و پایش انجام شد که در این زمینه ماموران شهرهای ساحلی و دشتی به سمت مناطق کوهستانی هدایت شدند.
او با بیان اینکه پارسال این طرح به صورت آزمایشی انجام شد و امسال این طرح گسترده‌تر شد، تصریح کرد: محیط‌بانان طبق قوانین اداری تقسیم شدند و این گشت‌های نظارتی در کاهش جرایم موثر بوده است.
مدیرکل محیط زیست مازندران با اعلام اینکه متاسفانه تعداد زیادی سلاح گرم غیر مجاز و مجاز در اختیار مردم قرار دارد، گفت که مجازات‌ها بازدارنده نیستند؛ چالش‌هایی که برای محیط بانان ایجاد می‌شود در دستگاه قضایی ما را برای  اثبات جرم با مشکل مواجه می‌کند و در بحث تحلیل آماری اثرگذار است.
این مسئول افزایش همکاری مردم با محیط بانان را عامل مهمی در کشف تخلف در حوزه زیست محیطی دانست و ادامه داد: اشکال عمده‌ای در محیط زیست داریم که بعضا شاهد همکاری سایر دستگاه‌های متولی در این حوزه نیستیم.
ابراهیمی کارنامی با اشاره به اینکه چندی پیش منابع طبیعی غرب مازندران مسئولیت مناطق حفاظت شده را برعهده محیط زیست نمی‌دانست، تصریح کرد: اما سال گذشته با دلایل متقن که ارائه شد دستگاه اجرایی مجبور به تمکین شدند بعد از حدود 45 سال موفق شدیم تا مسئولیت مناطق حفاظت شده را در اختیار بگیریم.
 او یادآور شد: مسئولیت کلی مناطق حفاظت شده به محیط زیست سبب شد تا محیط بانان در رابطه با قاچاق چوب وارد شوند و در کشفیات تخریب محیط زیست موفق باشند.
این در حالیست که در یک هفته اخیر شاهد انتشار خبری تاسف‌بار مبنی بر افزایش تخریب محیط زیست را شاهد بودیم که فرمانده یگان حفاظت محیط زیست مازندران اظهار کرد: در حوزه تخریب محیط زیست در استان شاهد افزایش آسیب نسبت به مدت دو ماهه سال قبل هستیم، که این موارد شامل شکار و صید غیرمجاز، آلودگی‌های محیط زیست واحدهای تولیدی و کشتارگاه‌ها، تخریب جنگل و برداشت‌های غیرمجاز است.
البته در یکسال اخیر همکاری دستگاه قضایی با محیط زیست را در پیشگیری از تخلفات در این حوزه شاهد بودیم که دادستان عمومی استان مازندران شخصا با صاحبان صنایع و واحدهای تولیدی، معادن و کشتارگاه‌های متخلف برخورد قانونی داشتند.
انتهای پیام/
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
مراسم ویژه دختران مجرد برای پیدا کردن همسر دیدنی‌های امروز؛ از مرگ دیدنی‌های امروز؛ از جشنواره بالن در فرانسه تا حمله انتحاری کابل دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا آیین گل‌غلتان نوزادان در امیریه تصاویر عجیب از ازدواج پادشاه تایلند! حرکات کششی و خمشی نماینده مجلس در صحن
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم