امروز: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۰۶۸۲۰
۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۹
هنوز یادمان نرفته است این نقش مرموزانه ویرگول در جمله معروف زبان فارسی را که:« بخشش، لازم نیست اعدامش کنید و بخشش لازم نیست، اعدامش کنید!» این جمله که به درستی به نقش حساس و ظریف یک ویرگول ناقابل، در جمله اشارت داشت، حالا گویا در مورد آزادسازی سواحل دریای کاسپین نیز مصداق دارد، البته این بار اینگونه که:«خواهش، لازم نیست آزادش کنید و یا خواهش لازم نیست، آزادش کنید!»
تیتر امروز:این ویرگول ناقابل چنان در طول این سال‌ها در عرصه سواحل مازندران ترکتازی کرده است که هر مقام مسئولی هر طور که صلاح دانست، با نقش این ویرگول در عمل بازی کرد.

اینکه برای چنین موضوع مهمی سعی کردیم به چنین مصداق ادیبانه‌ای روی بیاوریم تنها به این دلیل است که متاسفانه در طول سال‌هایی که گذشت، هریک از مسئولان و مقامات کشوری و استانی، به رغم درک ضرورت این مهم (آزادسازی سواحل دریای کاسپین)، همواره به گونه‌ای متناقض و متضاد عمل کردند که گویی هر قدر در حرف و شعار به جمله خواهش لازم نیست، آزادش کنید واقف بوده‌اند، اما در عمل، ارادت خود را به این جمله یعنی خواهش، لازم نیست آزادش کنید به اثبات رسانیده‌اند و همین تناقض در قول و عمل و جابه‌جایی نقش یک ویرگول ناقابل باعث شده است تا سواحل مازندران، گیلان و گلستان این چنین اسیر چنگال متجاوزان به حریم سواحل شوند!

و حالا وزیر کشور با اعلام دستور ویژه برای آزادسازی سواحل شمال کشور، چنددهمین مسئول کشور است که به موضوع ورود کرده و گویا اراده‌اش این بار بر فیصله دادن ماجرا قوت گرفته است‌.
دستوری که بعد از سخنان چند روز گذشته معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران بیشترین بازتاب رسانه‌ای را داشته است‌.
در روزهای گذشته مهدی رازجویان، معاون هماهنگی امور عمرانی مازندران از عزم جدی استانداری برای آزادسازی سواحل مازندران گفت و اضافه کرد: با تعیین مکان‌های ویژه جهت احداث اسکله و امکان گردشگری تفریحی در دریای خزر (کاسپین)، قدم‌های موثری برای توسعه صنعت گردشگری استان انجام شده است.
البته این مقام مسئول استانی، در ادامه با بیان اینکه آزادسازی سواحل مازندران مقدمه سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری دریایی خواهد بود با اشاره به آزاد بودن تنها ۴۴ درصد از سواحل مازندران، وزنه آزادسازی سواحل را در شرق مازندران بسیار سنگین‌تر از سواحل غربی استان دانست و به این ترتیب، از حقیقتی تلخ در اشغال زیباترین و بکرترین مناطق ساحلی در غرب استان و ولنگاری مسئولان شهرستانی در این مناطق برای اعطای مجوزات ساخت و سازهای غیرمجاز و تصرف سواحل پرده برداشت!
خدا را شکر، بحث آزادسازی سواحل در طول چند روز گذشته چنان داغ شده که حتی استاندار مازندران هم به میدان آمده و از آزادسازی ویلاهای ساحلی دولتی به نفع مردم خبر داده و گفته: متاسفانه بسیاری از این ویلاها به طور تمام وقت مورد استفاده قرار نمی‌گیرند و این در حالی‌ست که حجم بالای مسافر و توریست به ویژه در ایام پیک تعطیلات، نیازمند اختصاص فضاهای اقامتی و تفریحی بیشتری است.
حسین زادگان در نهایت با اشاره به طرح این پیشنهاد به دستگاه‌های اجرایی دولتی مبنی بر در اختیار گذاشتن این امکانات برای مردم استان و مسافران، خاطرنشان کرد: به زودی راهکاری که باید بر اساس آن ویلاهای دولتی حاشیه دریا در مازندران در اختیار عموم قرار گیرد، پس از بحث و بررسی از سوی دستگاه‌های دولتی، نهایی و ابلاغ خواهد شد.

اما این به هیچ وجه به معنای بسته شدن پرونده آزادسازی سواحل دریای کاسپین نبوده و گرچه از این سخنان قاطعانه، بوی تحقق برمی‌خیزد اما باید صبور بود و در انتظار نشست که آیا در نهایت کابوس شوم تصرفات اراضی ساحلی توسط سوادگران ساحل بالاخره در دو سال پایانی دولت دوازدهم پایان خواهد گرفت یا خیر؟!
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
مراسم ویژه دختران مجرد برای پیدا کردن همسر دیدنی‌های امروز؛ از مرگ دیدنی‌های امروز؛ از جشنواره بالن در فرانسه تا حمله انتحاری کابل دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا آیین گل‌غلتان نوزادان در امیریه تصاویر عجیب از ازدواج پادشاه تایلند! حرکات کششی و خمشی نماینده مجلس در صحن
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم