امروز: ۰۵ تير ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۰۶۳۴۳
۰۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۸
فرماندار شهرستان چالوس با بیان این که بحث سلامت و ارتقاء آن جزء مهمترین برنامه‌ها و اولویت‌های دولت تدبیر و امید می باشد، گفت: با اجرای پروژه های نوین الکترونیکی بیمه سلامت، ضمن کنترل و رصد چرخه ارائه و دریافت خدمات سلامت، دسترسی به این خدمات نیز تسهیل خواهد شد.

به گزارش تیتر امروز به نقل از روابط عمومی اداره کل بیمه سلامت مازندران، محمد ناصر زندی، فرماندار چالوس در جلسه تشریح و تبیین طرح های نوین الکترونیکی سازمان بیمه سلامت که با حضور دکتر ظفرمند، مدیرکل بیمه سلامت استان و جمعی از مسئولین و اصحاب سلامت شهرستان چالوس برگزار شد،بیان داشت:پیش‌بینی و مهیا نمودن زیرساخت‌های مورد نیاز، لازمه اجرای هر طرح و پروژه نو و تازه است . وی توجیه و تبیین طرح های نوین برای مجریان و دریافت کنندگان را امری مهم و ضروری برشمرد و افزود: با تبیین و تشریح طرح های نوین و الکترونیکی سازمان بیمه سلامت که شامل: نسخه نویسی الکترونیکی، استحقاق سنجی الکترونیکی، انتقال الکترونیکی اسناد و نظام ارجاع الکترونیکی می‌شود، ضمن شفاف سازی خدمات سلامت، نسخه‌نویسی و هزینه های نظام سلامت هدفمند و منطقی خواهد شد.

در ادامه این نشست نیز دکتر ظفرمند، مدیرکل بیمه سلامت مازندران، اجرای طرح های نوین الکترونیکی بیمه سلامت را از تکالیف قانونی دولت برشمرد و افزود: از ابتدای سال ۹۸ این طرح های الکترونیکی به صورت تمرینی در استان‌های مازندران، گلستان، گیلان، زنجان ،آذربایجان شرقی و فارس آغاز شد که به طور همزمان ۴ طرح را اجرا می نمایند.

مدیرکل بیمه سلامت مازندران در ادامه افزود: تجربه اجرای طرح عظیم پزشک خانواده به ما نشان داد که قبل از اجرای طرح‌های الکترونیکی بیمه سلامت در استان می بایست زیرساخت‌ها و بسترهای لازم فراهم شده و این جلسات و هماهنگی و همراهی تمامی مسئولین و اصحاب سلامت، نقش مهمی در اجرای موفق این طرح در استان دارد.

مدیرکل بیمه سلامت مازندران اجرای طرح های نوین سازمان بیمه سلامت را از مهمترین راه‌های برون رفت از مشکلات در عرضه و خرید خدمات سلامت و مهم ترین راه برای تجمیع داده‌های سلامت آحاد جامعه و شفافیت در اطلاعات و خدمات در عرصه سلامت برشمرد.

در ادامه این نشست نیز دکتر آقازاده، رئیس مجمع عمومی نظام پزشکی کشور طی سخنانی خواستار پیش‌بینی و تقویت زیرساخت های مورد نیاز اجرای طرح های الکترونیکی سازمان بیمه سلامت نظیر بستر مناسب مخابراتی همچنین بسترهای سخت افزاری جهت آمادگی هرچه بیشتر پزشکان جهت ورود و همکاری در این طرح بزرگ شد. وی همچنین در ادامه خواستار تسریع در روند تخصیص امضاء الکترونیک برای پزشکان جهت استفاده در طرح های نوین الکترونیکی سازمان بیمه سلامت شد.

در ادامه مهندس اسفندیاری ، رئیس اداره فناوری ارتباطات و اطلاعات بیمه سلامت استان نیز به صورت عملی به تشریح و تبیین پروژه های نوین الکترونیکی و نسخه نویسی الکترونیکی پرداخت.

لازم به ذکر است در این نشست که در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان چالوس برگزار شد، رئیس کمیته امداد ،رئیس بنیاد شهید، روسای بیمارستان‌های طالقانی و رازی، رئیس انجمن داروسازان، رئیس نظام پزشکی و رییس مجمع عمومی نظام پزشکی کشور، مدیر شبکه بهداشت و درمان بخشدار مرزن‌آباد، رئیس آموزش و پرورش، مسئولینی از مخابرات و شهرداری و رئیس بیمه سلامت این شهرستان حضور داشتند که نظرات و پیشنهادات خود را جهت تعامل و هماهنگی جهت اجرای طرح های نوین بیمه سلامت در شهرستان چالوس ارائه نمودند.


نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا آیین گل‌غلتان نوزادان در امیریه تصاویر عجیب از ازدواج پادشاه تایلند! حرکات کششی و خمشی نماینده مجلس در صحن (تصاویر) چرا پاپ پای رهبران سودان جنوبی را بوسید؟ دیدنی‌های امروز؛ از آمادگی برای آتش‌بازی شب سال نو تا سونای در دل کوه هیجان در بزرگ‌ترین پیست اسکی ایران
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم