امروز: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۰۶۳۳۸
۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۸
اتفاقی که به طور دقیق از طرح ناقص و نصفه و نیمه و پرحاشیه و غیرکارشناسی طرح تنفس جنگل آغاز شده و معلوم نیست چه زمانی مسئولان و طراحان اصلی آن، به اشتباه خود اعتراف کرده و ترمز را کشیده و از مواضع نادرست خود عقب نشینی می‌کنند.

تیتر امروز:باخبر شدیم که جمعی از کارگران حفاظت جنگل مازندران که با کلید خوردن طرح تنفس جنگل بیکار می‌شوند، در مقابل درب استانداری دست به تحصن اعتراض‌آمیز زده‌اند!
اما این اتفاق، بیش از هر چیز از آنجایی دارای اهمیت و دردناک است که همین حالا که کارگران بخت‌برگشته حفاظت از جنگل در جایی دور از محل کارشان مشغول تحصن هستند، عده‌ای از خدا بی‌خبر با همه توان و امکانات‌شان در حال درو کردن درختان بی‌نوا در سرتاسر این گستره سبز هستند!!
اتفاقی که به طور دقیق از طرح ناقص و نصفه و نیمه و پرحاشیه و غیرکارشناسی طرح تنفس جنگل آغاز شده و معلوم نیست چه زمانی مسئولان و طراحان اصلی آن، به اشتباه خود اعتراف کرده و ترمز را کشیده و از مواضع نادرست خود عقب نشینی می‌کنند.
متاسفانه آنطور که برخی کارشناسان امر منابع طبیعی و محیط زیست می‌گویند: آنچه که تحت عنوان طرح تنفس و به نام استراحت جنگل، تهیه و تدوین شده است با هیچیک از اصول زیست محیطی و استانداردهای منابع طبیعی دنیا مطابقت ندارد و نتیجه آن نیز همانطور که می‌بینیم، جز بیکار شدن کارگران حفاظت جنگل و تعطیلی کارخانجات سلولزی و کوتاه شدن دست بهره‌برداران و باز گذاشتن دست قاچاقچیان چوب برای غارت منابع طبیعی و قطع وسیع درختان در سراسر جنگلهای شمال از غرب تا شرق نبوده است.
آن چنانکه همان کارشناسان می‌گویند: در تمام دنیا استراحت جنگل به این ترتیب که در ایران به مورد اجرا گذاشته شده است، در واقع جز نابودی جنگل ارمغان دیگری نداشته و به همین خاطر نیز هست که طرح تنفس جنگل از اساس باطل و غلط اندر غلط است!
اصلا نیازی به تحقیق و بررسی هم‌ نیست و وقتی مشاهده می‌کنیم که چگونه بهره‌برداران جنگل به دلیل نبود مواد اولیه به مرز ورشکستگی رسیده اند، وقتی میبینیم، دست بهره‌برداران جنگل از دسترسی به درختان حتی شکسته افتاده نیز( انچنانکه در برنامه طرح تنفس نیز بر ان تاکید شده بود) کوتاه شده و در عوض کمی آنسوتر صدای اره برقی بر تن نرم و نازک درختان جوان و سرسبز و بالنده مازندران، زخمه مرگ می‌نوازد و روزی نیست که خبر قاچاق چوب از گوشه‌ای سر بر نیاورد، پس چه نتیجه‌ای می‌توان گرفت جز آنکه طراحان این طرح پر اشکال، این مردانگی را از خود به خرج داده و به گناه خود اعتراف کنند!
از قدیم هم گفته‌اند جلوی ضرر را هر وقت بگیرید منفعت است و کاش بشود ایده‌‌پردازان این پروژه تهدیدکننده نیز تا دیر نشده راهی به گذشته باز کرده و جلوی تجاوزات بیشتر به عرصه‌های جنگلی مازندران و بیکار شدن جمع کثیری از سربازان جنگل و ورشکستگی و تعطیلی کارخانجات صنایع چوب و کاغذ که روزی همه افتخار مازندران در صنعت رو به جلوی کاغذ کشور بوده‌اند را بگیرند...
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
مراسم ویژه دختران مجرد برای پیدا کردن همسر دیدنی‌های امروز؛ از مرگ دیدنی‌های امروز؛ از جشنواره بالن در فرانسه تا حمله انتحاری کابل دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا آیین گل‌غلتان نوزادان در امیریه تصاویر عجیب از ازدواج پادشاه تایلند! حرکات کششی و خمشی نماینده مجلس در صحن
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم