امروز: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۰۶۳۳۷
۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۷
رئیس دادگاه در چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات علیرضا زیباحالت منفرد از متهمان پرونده فساد نفتی بابک زنجانی در شعبه 15 دادگاه انقلاب گفت: این شخص 60 میلیون دلار بابت ذخیره نفت دریافت کرده است.
تیتر امروز: رئیس دادگاه در چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات علیرضا زیباحالت منفرد از متهمان پرونده فساد نفتی بابک زنجانی در شعبه 15 دادگاه انقلاب گفت: این شخص 60 میلیون دلار بابت ذخیره نفت دریافت کرده است.

 زیباحالت منفرد یکی از متهمان پرونده فساد نفتی است که قبلاً در همین دادگاه حکم اعدام بابک زنجانی به عنوان متهم اصلی آن صادر شد.

قاضی صلواتی خطاب به متهم گفت: شما خودت را به تحریم وصل نکن چون همواره به فکر خودت بودی و حتی از دانشجویان ایرانی در مالزی کلاهبرداری می کردی و این اظهارات بابک زنجانی شمس و برخی دیگر از افراد است.

زیباحالت منفرد گفت: من یک میلیون و ۲۰۰ هزار دلار گرفته‌ام و اگر اسنادی مبنی بر دریافت ۶۰ میلیون دلار باشد، آن را می‌پذیرم. چون همه مدارک آن موجود است و بخش اعظمی از این پول هزینه شده است.

وی در دفاع از خود گفت: در کیفرخواستی که توسط نمایند دادستان در 58 صفحه قرائت شد، به اتهامات بابک زنجانی و اعضای همدست او اشاره شده است اما نامی از بنده نیست و همین مساله نشان از بی گناهی من دارد.

این متهم افزود: تنها در 50 صفحه این کیفرخواست با ذکر دلایل ده گانه اعلام شده که در خصوص کلاهبرداری از شرکت ‏H.k و همچنین اخلال در نظام اقتصادی کشور سهیم بوده ام. متاسفانه در ابتدای تشکیل جلسه دادگاه در کشور نبودم و در جلسات محاکمه حضور نداشتم و همین مسأله باعث شد تا بسیاری از اتهامات را به گردن من بیندازند.

این متهم با بیان اینکه حضور نیافتن اینجانب در دادگاه بنا به توصیه آقای بخشایش بود و می گفت گربه اگر بیرون از قفس باشد، قویتر از شیر داخل قفس است.

زیباحالت منفرد تاکید کرد: من را فریب دادند و بسیاری از اتهامات خود را متوجه من کردند. آقای بخشایش با فرافکنی تخلفات خود را به من نسبت داده است.

وی گفت: بخشایش در یک جایی از کیفرخواست مرا کلاهبردار معرفی می‌کند و در جایی دیگر یک آدم کاردان و بسیار نزدیک به بابک زنجانی و این نشان بی گناهی من است.

زیباحالت منفرد اظهار داشت: تنها دلیل اعتماد بابک زنجانی، صداقت، دلسوزی و توانایی بود که در کار داشتم. از اعتماد مسئولان یک کشور برای تامین منافع کشورم استفاده کردم اما امروز به همان دلیل محاکمه می شوم./خبرگزاری ایرنا

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
مراسم ویژه دختران مجرد برای پیدا کردن همسر دیدنی‌های امروز؛ از مرگ دیدنی‌های امروز؛ از جشنواره بالن در فرانسه تا حمله انتحاری کابل دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا آیین گل‌غلتان نوزادان در امیریه تصاویر عجیب از ازدواج پادشاه تایلند! حرکات کششی و خمشی نماینده مجلس در صحن
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم