امروز: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۰۶۳۰۲
۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۰
اسمش جاده گهرباران است اما هر روز به جای گهر، خاک مرده از آسمانش فرو می‌ریزد... این جاده وزیران ‌و وکیلان (نمایندگان مجلس) و مسئولان استانی و شهرستانی بسیاری به خود دیده است و البته گوشش از وعده‌های بی‌سرانجام هم پر است.
تیتر امروز:هرکسی آمد برای جلب توجه افکار عمومی بومیان منطقه حرفی (زخمی) زد و رفت.
یکی از طرح تعریض به کمک اعتبارات استانی گفت و دیگری اندر حکایات تخصیص اعتبارات ملی، افسانه‌ها بهم بافت.
یک نفر خودش را جای مادر و پدر و خواهر و برادر و همسر و فرزندان از دست رفته در این جاده که مرگش می‌خوانند گذاشت و ابراز همدردی را بدرقه چشمان پرخون بازماندگان جاده مرگ کرد و رفت، اما کو آن مرهمی که بتواند شفای زخم‌های عمیق و جانکاه مردم منطقه گهرباران باشد؟!
کجاست آن مردی که پای وعده‌هایش بایستد و یک بار برای همیشه به این کابوس مرگ و ترس و سیاهی، خاتمه ببخشد؟؟!

روزی نیست که خبر تصادفات مرگبار از این جاده پرتردد شمال کشور به گوش نرسد و متاسفانه حتی در (مسیر بندر امیرآباد قرار داشتن) این جاده نیز نتوانسته است از نحوست آن کاسته و مسئولی را دچار این دغدغه کند که سرنوشت ده‌ها نفر از ساکنین مظلوم و نجیب و شریف این منطقه که سالهاست با دستان خود عزیزان‌شان را از قربانگاه این جاده مرگبار گرفته و در خاک سرد دفن می‌کنند، چه می‌شود؟

خدا می‌داند از زمانی که فرزندی پایش را از خانه بیرون می‌گذارد چه در دل مادر و پدر می‌گذرد تا او به سلامت به خانه بازگردد!!

همین امروز هم که این یادداشت را از پسِ مدتها شنیدن خبر مرگ از جاده گهرباران، می‌نویسم متاسفانه به گفته سخنگوی مرکز فوریتهای اورژانس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در روز گذشته، چهار نفر دیگر نیز به روی دست این جاده به منزلگاه ابدی خود سفر می‌کنند و به این ترتیب آمار قربانیان این جاده اکنون به چند ده هزارمین نفر در طول سالهای گذشته می‌رسد و در حالیکه مسئولان در این سالها فقط به زبان‌ خود زحمت سخن گفتن داده‌اند مردم این دیار و غیر بومیان، هزینه‌های سنگینی را با نثار جان عزیزان‌شان در این جاده پرداخت کرده‌اند!!!

گهرباران، اکنون سالهاست که دیگر گهری برای باریدن ندارد و این تنها گهر جانهای بی‌گناه است که از قربانگاه این تکه از زمین به آسمان می‌بارد و اینجاست که باید گفت همیشه از آسمان به زمین می‌بارد نه از زمین به آسمان...!!!!

    


نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
مراسم ویژه دختران مجرد برای پیدا کردن همسر دیدنی‌های امروز؛ از مرگ دیدنی‌های امروز؛ از جشنواره بالن در فرانسه تا حمله انتحاری کابل دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا آیین گل‌غلتان نوزادان در امیریه تصاویر عجیب از ازدواج پادشاه تایلند! حرکات کششی و خمشی نماینده مجلس در صحن
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم