امروز: ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۰۶۰۰۰
۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۴
استاندار مازندران در جلسه اخیر شورای اداری بابل که در مدرسه خاتم‌الانبیای این شهر برگزار شده بود گفت: اینکه ما بنشینیم و فریاد بزنیم که چرا صنعت وارد استان نشده است تا بتوانیم مازندران را به توسعه پایدار برسانیم پذیرفتنی نیست.
تیتر امروز:در خصوص یادآوری این نکته استاندار باید گفت: جانا سخن از زبان ما می‌گویی...!

بسیاری از آگاهان و کارشناسان و متخصصان و دلسوزان امر در استان سالهاست حنجره پاره می‌کنند که در استانی که به مرحمت الهی بیشترین میزان گردشگر و بیشترین محصول زیرکشت را دارد چه نیازی‌ست به ورود صنعت برای پیشبرد اهداف توسعه‌ای استان؟؟!

اما مسئولان ذیربط از مقامات دستگاه‌های اجرایی تا نمایندگان محترم به خرج‌شان نمی‌رود که نمی‌رود و اصرار دارند مسیر توسعه یافتگی از صنعتی شدن می‌گذرد و این در حالی‌ست که همین اندک صنایع نیم‌بندی هم که پایشان به مازندران باز شده است، به دلیل عدم رعایت ضوابط زیست محیطی و مقررات بهداشت محیط و عدم نظارت دستگاه‌های ناظر، لطمات جبران‌ناپذیری را بر پیکره محیط زیست و منابع طبیعی استان وارد آورده‌اند اما همین آقایان که اصرار به صنعتی شدن استان دارند به هنگام مکافات، صدایی ازشان در نمی‌آید...

وقتی یک نماینده مازنی که خود در کمیسیون منابع طبیعی مجلس حضور دارد، مدتی تمام همّ و غمّ خود را گذاشته بود پای تاسیس پالایشگاه در منطقه حسین آباد بهشهر که طالبی، مسئول اداره آموزش محیط زیست بهشهر و میانکاله در این باره از مدتها پیش هشدارهایی را مبنی بر آلوده شدن خاک بر اثر خروج مواد آلاینده این پالایشگاه در صورت عدم رعایت مقررات زیست محیطی داده بود!

اما صحبت بر سر این است که مگر مازندران از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های خدادادی که با اندک تدبیری قابلیت سودآوری سرشار دارند کم بهره برده است که بخواهیم با بازکردن پای صنایع به اینجا، همین اندک زیبایی و طراوت را هم از ایران بگیریم و یک کویر دیگر به روی دست کشور بگذاریم؟؟!!

اگر مسئولان واقعا اراده‌ این را داشته باشند که مازندران مسیر توسعه را طی کند، خداوند راه‌های زیادی را (از خاک حاصلخیز و آب و هوای معتدل و مرطوب برای کشاورزی، زیبایی های مسحورکننده طبیعی برای رشد و شکوفایی و رونق گردشگری) پیش پایشان گذاشته است تا بتوانند این رویای دست یافتنی را محقق کنند؛ فقط کافی‌ست کار را به دست کاردان بسپارند تا با تلفیق لطف الهی و اندیشه و کار انسانی، مازندران سری در سرها درآورد...

هلند، تنها یک نمونه بارز از کشورهایی است که با برخورداری از شرایط اقلیمی و جغرافیایی کاملا مشابه مازندران سهم و نقش عمده‌ای در تامین گوشت و شیر و فرآورده‌های لبنی و سایر محصولات کشاورزی و دامی در اروپا دارد و عجیب است که استان مازندران به رغم دارا بودن همین ظرفیت‌ها همچنان از توسعه و پیشرفت بی‌بهره مانده است!

بنابراین، این بی‌عرضگی و بی‌تدبیری از ناحیه ماست که با فرصت‌سوزی و بی‌تدبیری و سهل‌انگاری، مازندران را حتی به یک کیلومتری جایگاه واقعی آن نیز نزدیک نساخته‌ایم و اینجاست که باید گفت: خدا گاهی وقتها نان می‌دهد اما دندان نمی‌دهد!!
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از مرگ دیدنی‌های امروز؛ از جشنواره بالن در فرانسه تا حمله انتحاری کابل دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا آیین گل‌غلتان نوزادان در امیریه تصاویر عجیب از ازدواج پادشاه تایلند! حرکات کششی و خمشی نماینده مجلس در صحن (تصاویر) چرا پاپ پای رهبران سودان جنوبی را بوسید؟
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم