امروز: ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۰۵۸۹۴
۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰
رئیس دادگستری رامسر:
ساسان خواجه خسان با بیان اینکه روز به روز بر تعداد پرونده های وارده افزوده می شود، عوامل فرهنگی را در کاهش جرم موثر دانست.
به گزارش تیتر امروز به نقل از مهر،ساسان خواجه خسان در جلسه پیشگیری از وقوع جرم با بیان اینکه پیشگیری و مبارزه با روزه خواری در دستور کار قرار دارد گفت: چنانچه عنوان مجرمانه روزه خواری در ماه مبارک رمضان در ملأ عام انجام شود شدیداً با آن برخورد خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: در صورت مشاهده روزه خواری در ملأ عام مشمول مجازات می‌شود و مأمورین نیروی انتظامی می‌توانند مجرمین را دستگیر و بازداشت کنند.

رئیس دادگستری شهرستان رامسر مجازات روزه خواری در ملأ عام را ۷۴ ضربه شلاق اعلام کرد و گفت: روز به روز بر تعداد پرونده‌های دادگستری افزوده می‌شود که نگران کننده است و تربیت صحیح فرزندان و عوامل فرهنگی در کاهش جرم مؤثر است.

دادستان رامسر از پیشگیری و مقابله با هنجار شکنی و روزه خواری در ملأ عام در ماه مبارک رمضان خبر داد.

احمد جعفر سعیدی در جلسه پیشگیری از وقوع جرم گفت: با نظر به حرمت ماه مبارک رمضان و لزوم جلوگیری از هتک حرمت آن از این حیث که برخی افراد با روزه خواری در مجامع عمومی حرمت این ماه را می‌شکنند با همکاری دستگاه‌های ذیربط و هماهنگی شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان مازندران با هر نوع روزه خواری در ملأ عام برخورد خواهد شد.

وی هدف از اجرای این طرح را اعمال و اجرای قانون با اولویت اقدامات ایجابی و ترویجی، ایجاد انضباط اجتماعی و رضایتمندی عمومی، پیشگیری از وقوع جرم و ناهنجاریهای اجتماعی و اقدامات هنجار شکن، ایجاد فضای روانی مناسب با توجه به شرایط ماه مبارک رمضان، پیشگیری از وقوع جرم از طریق احیا و اجرای فریضه شرعی و امر به معروف و نهی از منکر، رعایت و احترام به آداب و شعائر اسلامی و شرعی، حمایت از اجرای موازین شرعی و مذهبی در ماه مبارک رمضان، تعامل و هماهنگی فی مابین کلیه دستگاه‌های ذیربط، استفاده از ظرفیت بالقوه دستگاه‌های دولتی و غیر دولتی و مردم به منظور شئونات ماه مبارک رمضان، تسریع در رسیدگی به پرونده‌های روزه خواری و حفظ حقوق شهروندی روزه داران عنوان کرد.

معاون فرمانده سپاه رامسر در این جلسه گفت: رسانه‌ها جهت پیشگیری از آسیب‌هایی که در حوزه فرهنگی و دینی وجود دارد از مسئولین ذیربط مطالبه گری کنند.

فیض الله امینی نیا تصریح کرد: با هر نوع هنجار شکنی در ماه مبارک رمضان برخورد قاطعانه خواهد شد و گشت‌های تذکر لسانی در حوزه‌های استحفاظی بسیجیان بویژه مناطق گردشگری جنگل دالخانی و جواهرده حضور فعال دارند.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از مرگ دیدنی‌های امروز؛ از جشنواره بالن در فرانسه تا حمله انتحاری کابل دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا آیین گل‌غلتان نوزادان در امیریه تصاویر عجیب از ازدواج پادشاه تایلند! حرکات کششی و خمشی نماینده مجلس در صحن (تصاویر) چرا پاپ پای رهبران سودان جنوبی را بوسید؟
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم