امروز: ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۰۵۶۹۳
۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۳
باخبر شدیم که دادستان نظامی مازندران به موضوع استانداردسازی سرعت‌گیرها در جاده‌های درون و برون‌شهری ورود کرده و در نامه‌ای به مدیرکل حمل و نقل و ترافیک استان خواستار اصلاح و بهبود وضعیت نصب سرعتگیرها در جاده‌های استان شد.
به گزارش تیترامروز: در اصل نامش سرعت کاه است یعنی کاهنده سرعت، اما در ایران سرعت‌گیرش می‌نامند؛ چون اساسا به جای کاهش سرعت، باعث توقف کامل اتومبیل‌ها می‌شود.

سرعت‌گیرهای غیراستانداردی که علاوه بر وارد آوردن آسیب جدی به قطعات مهم خودرو همچون دیفرانسیل و... باعث می‌شود تا رانندگان اتومبیل‌ها به وقت عبور از روی آنها، مادر و پدر و هفتاد پشت سازندگان و نصب‌کنندگان آن، را مورد عنایت ویژه قرار دهند!

در سراسر کشورهای دنیا نصب سرعت‌گیرها و سرعت‌کاه‌ها در تمامی مکان‌های عبور و مرور شهری، به غیر پارکینگ‌ها و مراکز خرید، خلاف قانون است، چون این دو ابزار به صورت غیراستاندارد و غیرایمن موجب توقف و یا کاهش سرعت اتومبیل‌ها می‌شوند که در بعضی مواقع حتی می‌تواند منشاء بروز تصادفات و حوادث جاده‌ای شود.

به طور کلی می‌توان گفت مهم‌ترین عیب وارده به سرعتکاه توسط اکثر مخالفین تاثیر مثبت این ابزار بر کند کردن سرویس‌دهی ارگان‌های سرویس‌رسان مثل آتش نشانی یا آمبولانس است، به شکلی که موارد متعددی از فوت در اثر رسیدن آتش‌نشانی یا آمبولانس بدلیل وجود موانع فیزیکی کنترل سرعت مثل سرعتکاه گزارش شده‌اند.

..........

و حالا باخبر شدیم که دادستان نظامی مازندران به موضوع استانداردسازی سرعت‌گیرها در جاده‌های درون و برون‌شهری ورود کرده و در نامه‌ای به مدیرکل حمل و نقل و ترافیک استان خواستار اصلاح و بهبود وضعیت نصب سرعتگیرها در جاده‌های استان شد.

رحیمی در این ارتباط با بیان اینکه نصب سرعتگیر برای آرام‌سازی ترافیک، ایمن‌سازی جاده‌ها و پیشگیری از وقوع تصادف در مناطق مسکونی است، افزود: با توجه به شرایط رانندگی می‌تواند عامل کنترل سرعت باشد، اما احداث آن دارای ضوابطی است که اگر رعایت نشود صدمات آن بیش از مزایای آن خواهد بود.

.........

به هر حال امیدواریم بعد از این ورود هرچند دیرهنگام دادستان نظامی مازندران، شاهد تغییرات و اصلاحات گسترده در بخش وسیعی از سرعت‌گیرها باشیم.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از مرگ دیدنی‌های امروز؛ از جشنواره بالن در فرانسه تا حمله انتحاری کابل دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا آیین گل‌غلتان نوزادان در امیریه تصاویر عجیب از ازدواج پادشاه تایلند! حرکات کششی و خمشی نماینده مجلس در صحن (تصاویر) چرا پاپ پای رهبران سودان جنوبی را بوسید؟
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم