امروز: ۳۰ فروردين ۱۴۰۰ -
کد خبر: ۱۰۵۶۴۴
۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۳
آنچه در چهل و دومین جلسه شورای شهر ساری گذشت
حمید فرزانه و کوروش یوسفی دو داوطلب برنامه محور و عملگرایی که سودای شهردار شدن و تکیه بر کرسی طبقه هفتم عمارت را در سر دارند در ماراتنی نفس‌گیر با ارائه برنامه به دفاع از خود پرداختند تا 5 به 4 رای اعضای شورای شهر را به نفع خود تمام کنند.
به گزارش تیتر امروز، چهل و دومین جلسه شورای اسلامی شهر ساری به انتخاب شهردار مرکز استان اختصاص یافت. انتخاب شهردار ساری سوژه داغ و پرحاشیه‌ای که ظاهرا اعضای شورای شهر راضی نبودند کمی تحمل کنند تا مدت سه ماهه سرپرست سر شود هنوز یک ماه نگذشت و جوهر امضای انتخاب سرپرست خشک نشد که چهل و دومین جلسه به انتخاب شهردار اختصاص یافت. هرچند در این مدت عبدالحمید فرزانه که ید طولایی در معاونت شهرداری مرکز استان داشت و با سن 60 سالگی در آستانه بازنشستگی قرار دارد بنا به تاکید عبوری شهردار پیشین ساری وی سرپرستی را بعد از عبوری یدک کشید. فرزانه که آرزوی شهردار شدن را در دل خود می‌پروراند بلافاصله بعد از حکم سرپرستی شهردار ساری رایزنی و تلاش خود را برای ماندگاری در طبقه هفتم عمارت شروع کرد.

اما ناگفته نماند در این جلسه اکثریت اعضا حضور یافتند و به مرخصی نرفتند و تکه کلامشان این بود خدا به امروزمان رحم کند.

مسعود مدینه رییس شورای اسلامی شهر ساری به نطق پیش از دستور پرداخت و ضمن بیان مناسبت‌های تقویمی، به بالندگی شورا بعد از گذشت پنج دوره پرداخت.

مدینه سازندگی در شهر ساری را نشانه همدلی اعضای شورای شهر عنوان کرد. وی در ادامه سخنانش به نام نویسی ۹ متقاضی با ارائه مدرک تحصیلی به شورای شهر برای شهردار شدن خبرداد که در بین این افراد نام فرزانه سرپرست فعلی شهرداری و کوروش یوسفی عضو شورای شهر هم دیده شد.

اسفندیار عشوری و علی اکبر زلیکانی دو عضو شورای شهر که ظاهرا با توضیحات مسعود مدینه و قاسم قاسمی دیگر عضو شورای شهر ساری برای رد برخی متقاضیانی که به صورت مستقل خواستار شهردار شدن داشتن قانع نشدند هرکدام بحث‌هایی داشتند که چرا بررسی با حضور همه اعضای شورای شهر صورت نگرفت.

حمید فرزانه و کوروش یوسفی دو داوطلب برنامه محور و عملگرایی که سودای شهردار شدن و تکیه بر کرسی طبقه هفتم عمارت را در سر دارند در ماراتنی نفس‌گیر با ارائه برنامه به دفاع از خود پرداختند تا 5 به 4 رای اعضای شورای شهر را به نفع خود تمام کنند.

هرچند زلیکانی همچنان تاکید داشت اسناد و مدارکی که ۷ متقاضی دیگر به دبیرخانه شورای شهر ساری ارائه دادند به درستی بررسی شود که در بین 7 متقاضی مستقل برای شهردار شدن یک خانم و یک دیپلمات هم حضور داشتند اما وزنه آقای دیپلمات در صحن علنی شورا سنگینی می‌کرد.

زلیکانی که جنگ زرگری خود را با قاسم قاسمی در خصوص حمایت نکردن از فرزانه به عنوان سرپرستی تمام کرده بود مدام تاکید داشت لازم است در انتخاب شهردار ساری کمی صبر پیشه کنیم زیرا آبروی فرزانه و یوسفی آبروی ماست لازم است استعلامات لازم گرفته شود با حضور متقاضیانی که برای تصدی شهرداری مدارک ارائه دادند بررسی صورت گیرد زیرا انتخاب شهردار ساری برای همه مهم است.

فرامرز نقیبی هم عضو دیگر شورای شهر ساری که سابقه شورای شهر و استان را در رزومه کاری خود دارد و در انتخاب مهدی عبوری هم دخالت داشت اعلام کرد که اگر امروز فردی به عنوان شهردار انتخاب شود که دو روز بعد بگویند انتخاب شما منع قانونی دارد درست نیست. لازم است در مدت کوتاهی فرزانه مورد حمایت قرار گیرد تا با فرصت بیشتر به انتخاب شهردار پرداخته شود.

نجاریان هم معتقد بود بحث سابقه مدیریتی و مدرک تحصیلی باید طبق آیین نامه شهرداری‌ها باشد هرچند همین آیین نامه به سن بازنشستگی کاری ندارد.
نقیبی که ناهار دادن عشوری به 6 عضو از اعضای شورا را برای جلب نظر خود در انتخاب شهردار شدن در صحن علنی شورا عنوان کرد دست آویزی شد که در صحن علنی شورا مطرح شود که عشوری با رای نداشتن از شهردار شدن انصراف داد.

البته اسفندیار عشوری تنها عضو شورای شهر ساری و مخالف با برخی از عملکردهای عبوری بود که اظهار می‌کرد عبوری از قانون عبور می‌کند. هرچند این عضو شورای شهر ساری که سابقه شورایی بودن را در کارنامه کاری خود با سمت‌های مدیرکلی و مدرس دانشگاه و غیره به ثبت رسانده مخالف تیم عملگرایی است.

اما نقیبی همچنان اعلام کرد که ما با انتخاب عشوری موافق بودیم و تصمیم درستی هم بود. حال اگر هر بزرگواری شهردار ساری شود باید مورد حمایت اعضای شورای شهر قرار گیرد.
به گزارش تیتر امروز، در چهل و دومین جلسه علنی شورای شهر ساری همچنان پرونده انتخاب شهردار ساری تا روز سه شنبه باز ماند.

انتهای پیام/ گزارش از رقیه نعلبندانی

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
تصویر کرونا در ۱۰عکس تاثیرگذار دنیا پسربچه‌ای که سپر بلای خواهرش شد کرونا در کره‌شمالی؛ «اون» ماسک نمی‌زند دریاچه‌ای به رنگ صورتی دادگاه رسیدگی به اتهامات ۲۱ متهم کلان ارزی نقاشی جورج فلوید روی دیوارها نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد»
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم