امروز: ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۰۵۳۷۴
۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۱
دریای مازندران با همه زیبایی‌ها و خاطرات نابی که برای مجاوران و مسافرانش برجای می‌گذارد، گاه نیز حامل اخبار بسیار بد و تلخی از جنس غرق شدن و دست و پا زدن در آب‌های خروشان آن است.
به گزارش تیترامروز دریای مازندران با همه زیبایی‌ها و خاطرات نابی که برای مجاوران و مسافرانش برجای می‌گذارد، گاه نیز حامل اخبار بسیار بد و تلخی از جنس غرق شدن و دست و پا زدن در آب‌های خروشان آن است.
مسافران زیادی هستند که در جستجوی اندکی آرامش و دفع شرِّ خاطرات بد و به فراموشی سپردن آنها، خود را به دست امواج متلاطم خزر می‌سپارند، بی‌خبر از آنکه رحمی در دل این امواج وجود ندارد و همانقدر که شنیدن صدای موج، دلها را به آرامش دعوت می‌کند، پا گذاشتن به درون آن، حیات انسان‌های نابلد و ناآشنا به شنا را به مخاطره می‌اندازد!
اما در این بین، مسئولیت مقامات و دستگاه‌های نظارتی در استان را نیز نمی‌توان و نباید نادیده گرفت...
از هلال احمر گرفته تا معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، همه و همه باید به صف شوند تا صفِ غرق‌شدگان در دریای مازندران به صفر برسد، آنچنانکه حسین حسن نژاد معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران، در آخرین اظهارات خود و طی بازدید از طرح‌های ساحلی دریا در شهرستان رامسر، از کافی نبودن اقدامات در جهت کاهش آمار غریق طی سالهای اخیر گفت و افزود: امسال طبق توصیه و تاکید استاندار باید با بهره‌گیری از همه توان مسئولان دست‌اندرکار به ویژه فرمانداران تمامی نقاط حادثه خیز به شکل بهتری پوشش داده شود تا خدای ناکرده شاهد حوادث ناگواری همچون غرق‌شدگی نباشیم.

.................

آنچنانکه در سخنان معاون سیاسی استاندار نیز مشخص بود، موضوع کاهش آمار غریق در طول سالهای مختلف همواره از انگیزه‌های اصلی مسئولان ذیربط بوده و این در حالی‌ست که متاسفانه هرساله این آمار رو به فزونی می‌گذارد و یکی از مهم‌ترین دلایل آن نیز، بسنده کردن مقامات مسئول به کشیدن گونی برای تفکیک طرح‌های دریا و اجرای طرح‌های سالم‌سازی دریا با استقرار و نصب پرچم‌های آبی و زرد است و حال آنکه، چنانچه مسئولان امر بواقع، دغدغه کاهش آمار تلفات جانی، بر اثر غرق شدگی در دریای مازندران را دارند، باید از این گونی و پرچم‌بازی فاصله گرفته و مردم را قربانی رونق گردشگری در مازندران نکنند...
..................

روزهای زیادی تا شروع فصل گرم سال و سرازیر شدن عده زیادی از مردم به قصد دیدار کردن از دریای مازندران باقی نمانده است!
دیداری که اگر با حفظ فاصله و حدود انتهای خطوط ساحلی دریای مازندران صورت نگیرد، می‌تواند آخرین دیدار، با زندگی باشد!
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از مرگ دیدنی‌های امروز؛ از جشنواره بالن در فرانسه تا حمله انتحاری کابل دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا آیین گل‌غلتان نوزادان در امیریه تصاویر عجیب از ازدواج پادشاه تایلند! حرکات کششی و خمشی نماینده مجلس در صحن (تصاویر) چرا پاپ پای رهبران سودان جنوبی را بوسید؟
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم