امروز: ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ -
کد خبر: ۱۰۵۱۴۱
۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۴
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی:
یوسف‌نژاد با اعلام اینکه من مخالف افزایش قیمت بنزین هستم، گفت: در حال حاضر افزایش قیمت بنزین از نظر شرایط اقتصادی و اجتماعی جامعه سازگاری ندارد.
«علی اصغر یوسف‌نژاد»عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تیتر امروز در خصوص افزایش قیمت بنزین اظهار کرد: طرح افزایش قیمت بنزین دو بار در سال 97 مطرح شد زمانی‌که سخنگوی کمیسیون تلفیق بودم این طرح رای نیاورد.
وی افزود: برای بودجه سال 98 به عنوان نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودم و هم در صحن علنی مجددا طرح افزایش قیمت مطرح شد اما نمایندگان مجلس به آن رای ندادند.
نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دولت اختیار تغییر قیمت حامل‌های انرژی از جمله بنزین را دارد و می‌تواند انجام دهد، تصریح کرد: اگر دولت شرایط را به گونه‌ای ببیند که می‌تواند تغییر قیمت انجام دهد اختیار کامل دارد، اما لازم است هزینه را به مجلس بیاورد و مصوبه بگیرد.
یوسف‌نژاد با اعلام اینکه من مخالف افزایش قیمت بنزین هستم، یادآور شد: در حال حاضر افزایش قیمت بنزین از نظر شرایط اقتصادی و اجتماعی جامعه سازگاری ندارد.
وی ادامه داد: اگر به موضوع بنزین و حامل‌های انرژی صرفا به صورت کسب درآمد به عنوان منبع برای دولت نگاه کنیم خوب نیست.
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی معتقد است اگر دولت به افزایش قیمت بنزین در موقعیت فعلی فکر نکند به مصلحت و منفعت مردم است.
این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه افزایش حامل‌های انرژی در بودجه سال 98  نیامده است اما دولت در قانون هدفمندی یارانه‌ها در مواد مختلف این اختیار را دارد که دست به تغییر قیمت بزند.
یوسف‌نژاد با اشاره به اینکه طی 7 سال گذشته تاکنون دولت دست به افزایش قیمت بنزین نزده است، گفت: با توجه به اینکه در جامعه تحریم‌ها در حال افزایش است افزایش قیمت بنزین عقلانی نیست و می‌تواند این موضوع را تشدید کند.
وی یادآور شد: بنزین از نوع کالاهایی است که با افزایش قیمت تاثیر مستقیم و غیر مستقیمی بر سایر کالاها می‌گذارد.
انتهای پیام/
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد» فرش قرمز فیلم محمد رسول‌اف در جشنواره برلین شیوع کرونا؛ در قم چه خبر است؟ تصاویر تماشایی از اجرای امیرعباس در جشنواره وضعیت دانشجویان ایرانیِ مقیم چین در قرنطینه واکنش‌های عصبی شهاب حسینی در جشنواره تصاویر |نیکی کریمی در نشست خبری «آتابای»
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم