امروز: ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ -
کد خبر: ۱۰۴۲۷۳
۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۱
نیروهای امنیتی و اطلاعاتی هر کشوری بنا به شرح وظایف تعریف شده به صورت ناشناخته و نامحسوس در بطن جامعه ایفای نقش می‌کنند.
تیترامروز/ رقیه نعلبندانی: وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران نیز دارای نیروهای زبده‌ای است که با چشمان تیزبین خود به صورت شبانه روزی پاسدار حریم کشور بوده و تا کنون خواب را از چشمان تروریست‌ها و بدخواهان داخلی و خارجی نظام ربوده است.

نیمه شعبان که مصادف است به ولادت با سعادت حضرت ولیعصر(عج) بهانه‌ای شد این روز به نام سربازان گمنام امام زمان(عج) در تقویم ملی کشور به ثبت برسد تا نام و یاد این جان برکفان که در گمنامی فعالیت می‌کنند گوشه‌ای از زحماتشان به جامعه معرفی شود.

*نام آوران بی نام و نشان
تاکنون نه نامی از سربازان گمنام امام زمان در رسانه‌های ملی منتشر شد نه هیچ سربازی در این بخش توانسته از تریبون‌های خبری به معرفی خود بپردازد به راستی که اینان همان نام آوران بی نام و نشانی هستند که حتی در محافل و مجامع عمومی در خاموشی به مجاهدت می‌پردازند و حافظ حریم و امنیت ملی هستند.

اکنون که وزارت اطلاعات به پایگاه عظیم مبارزه با جاسوسان، مخالفان امنیت ملی، تروریست‌ها و حتی بدخواهان نظام در داخل و خارج کشور تبدیل شده است همه مرهون تلاش‌های بی وقفه جهادگرانی است که بدون زمان و مکان در سایه گمنامی از حریم کشور دفاع می‌کنند.

با مروری به سبقه فعالیت سربازان خاموش امام زمان (عج) آنچه از شواهد پیداست دستاوردهای بی‌بدیل مبارزه با منافقان، اختلاس‌گران، اشرار، تروریست‌ها، قاچاقچیان کالا و ارز و مواد مخدر و نیز در استان مازندران فراهم کردن بستر مناسب برای رونق تولید در بخش صنعتی، کشاورزی، توریستی و ایجاد امنیت و آرامش برای مردم و مسافرانی بوده است که این استان شمالی را مقصد سفر خود می‌دانند.

ایجاد امنیت پایدار در کشور یکی از آیتم‌های مورد توجه است که بعد از انقلاب اسلامی شاهد آن هستیم این در حالیست که سربازان گمنام امام زمان(عج) تاکنون در مازندران اقدامات موثری در مبارزه با مفاسد اقتصادی، صیانت از بیت‌المال، جلوگیری از فرار مالیاتی، دفاع از منابع طبیعی، مبارزه با زمین‌خواری، کوه‌خواری، جنگل‌خواری و نظیر اینگونه فعالیت‌ها داشتند.

 سربازان گمنام همچون مجاهدان در راه خدا با ایمان قلبی و عشق به وطن در داخل و خارج از مرزهای کشور به حراست پرداخته و در طول 40 ساله انقلاب اسلامی به هیچ قدرتی اجازه دست درازی به وجبی از خاک ایران را ندادند و این مایه مباهات و سربلندی کشوری است که در خاورمیانه همچون نگین روی انگشتری خودنمایی می‌کند.

تاکنون اگر شاهد سرکوبی توطئه‌های دشمنان شرق و غرب جمهوری اسلامی بودیم همه مرهون زحمات و ایثارگری سربازانی است که خود را متعهد به نظام اسلامی می‌دانند تا مردم در سایه امنیت قرار گیرند.

رصد به موقع همین سربازان بی‌ادعای وزارت اطلاعات سبب شد تا تمامی رویدادها، جنبش‌ها و تحرکاتی که سرانجامش آسیب به بدنه کشور می‌رسید اقدام سریع صورت گیرد تا ایران اسلامی در مقابل خواب‌های شومی که دشمن برایش دیده بود ناکام بماند.

با توجه به اینکه ذات وزارت اطلاعات به عنوان یک تشکیلات انقلابی است و تمام برنامه ریزی‌ها مبنای انقلابی دارد تاکنون با تاسی از فرمایشات امام راحل و رهبری توانسته به درستی در انجام رسالت خود سربلند بیرون آید.

در این رابطه حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی روز بیست و نهم فروردین 97 در دیدار وزیر و مسئولان و جمعی از کارکنان وزارت اطلاعات، با اشاره به ابعاد گوناگون جنگ اطلاعاتی جبهه وسیع دشمنان با نظام اسلامی، فرمودند: یکی از محورهای مهم و اصلی این جنگ، نفوذ و تاثیرگذاری بر نظام محاسباتی مسئولان و تغییر باورهای مردم است که در این جنگ، علاوه بر دفاع و بستن نفوذگاه‌ها، باید تهاجم نیز انجام، و از هرگونه غفلت و ساده اندیشی جدا پرهیز شود.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به شکل‌گیری وزارت اطلاعات بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، افزودند: مجموعه اطلاعاتی از ابتدا، سالم و خالص تشکیل شد و تا کنون نیز به همین صورت باقی مانده و امتحان‌های خوبی پس داده است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای با تاکید بر اینکه آحاد وزارت اطلاعات پدید آمده انقلاب و فرزندان امام (ره) و انقلاب هستند، بیان کردند: بر همین اساس وزارت اطلاعات و همه کارکنان آن باید همواره صد درصد انقلابی بمانند و انقلابی حرکت کنند.

ایشان در ادامه سخنان خود به جنگ بزرگ و پیچیده جبهه مقابل با نظام جمهوری اسلامی اشاره کردند و افزودند: ما در میانه یک میدان بزرگ جنگ قرار داریم که یک طرف آن، نظام جمهوری اسلامی و طرف دیگر آن، جبهه وسیع و قدرتمندی از دشمنان است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای، سرویس‌های جاسوسی طرف مقابل را محور اصلی این رویارویی دانستند و گفتند: دستگاه‌های اطلاعاتی جبهه مقابل با وجود همه امکانات خود، تا به حال نتوانسته‌اند هیچ غلط مهمی انجام دهند.

البته با توجه به فرمایشات رهبری در خصوص فعالیت و تاثیرگذاری وزارت اطلاعات، آنچه برجسته می‌شود نیروی قدرتمند و انقلابی وزارت اطلاعات است که شهدای زیادی برای به ثمر رسیدن و رشد انقلاب تقدیم نظام اسلامی کرده است.

در حال حاضر که جمهوری اسلامی از تمام جوانب مورد حمله مخالفان سیاسی خود قرار گرفته در موقعیت حساسی به سر می‌برد که حضور هوشمندانه نیروهای اطلاعاتی بیش از پیش محسوس می‌شود.

آنچه غیر قابل انکار است بیان موفقیت‌هایست که جمهوری اسلامی در عرصه بین‌المللی به ویژه در حوزه خاورمیانه کسب کرده است. همه حاکی از حضور به موقع سربازان گمنام در شناسایی موقعیت‌ها و برنامه ریزی است که به موقع در  بزنگاه‌ها نقشه شوم دشمنان را برآب و رویایشان را آشفته کردند.

حال با توجه به اقتدار سیاسی جمهوری اسلامی در عرصه بین‌المللی آنچه لازم است مطرح شود کارایی تشکیلات اطلاعاتی کشور در تحکیم اتحاد ملی و فراملی به ویژه با کشورهای دوست است. زیرا اساس کار وزارت اطلاعات در حین گمنامی حفظ موقعیت نظام و کرامت انسانی است.

انتهای پیام/
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد» فرش قرمز فیلم محمد رسول‌اف در جشنواره برلین شیوع کرونا؛ در قم چه خبر است؟ تصاویر تماشایی از اجرای امیرعباس در جشنواره وضعیت دانشجویان ایرانیِ مقیم چین در قرنطینه واکنش‌های عصبی شهاب حسینی در جشنواره تصاویر |نیکی کریمی در نشست خبری «آتابای»
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم