امروز: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۰۴۰۶۰
۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۸
سید یونس حسینی عالمی، که نخستین خط و نشان سال ۹۸ را برای مدیران متخلف استان کشیده بود در خصوص تغییر کاربری اراضی، اعلام کرده بود که قصد داریم این بار به جای تنبیه و تعزیر متخلفین، مدیران متخلفی را که به وظایف قانونی خود عمل نکرده و بخش نظارتی آنان فشل و ناکارآمد است در اولویت مجازات قرار دهیم که این به معنای شناخت درست منشاء فساد و نشانه گرفتن آن از سوی دادستان محترم مرکز استان است.
به گزارش تیترامروز دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران، سال جدید کاری را طوفانی آغاز کرده و پس از ایده جالب در اختیار گذاشتن شماره همراه برای ارتباط‌گیری سریع و مستقیم با مردم برای کسب اطلاع فوری از تخلفاتکوچک و بزرگ انجام گرفته در سطح جامعه، اکنون با دستانی پر از پرونده‌ به میدان آمده است!

سید یونس حسینی عالمی، که نخستین خط و نشان سال ۹۸ را برای مدیران متخلف استان کشیده بود در خصوص تغییر کاربری اراضی، اعلام کرده بود که قصد داریم این بار به جای تنبیه و تعزیر متخلفین، مدیران متخلفی را که به وظایف قانونی خود عمل نکرده و بخش نظارتی آنان فشل و ناکارآمد است در اولویت مجازات قرار دهیم که این به معنای شناخت درست منشاء فساد و نشانه گرفتن آن از سوی دادستان محترم مرکز استان است.

هنوز خبر برخورد با مدیران متخلف در رسانه‌ها در حال دست به دست شدن بود که دادستان این بار با دو پرونده پر و پیمان، یکی در خصوص پرونده برداشت غیرمجاز شن و ماسه در معدن پهنه‌کلای ساری و پرونده قطع درختان منطقه زریت ماشال آباد عباس آباد بار دیگر و پس از گذشت سه روز خود را به سرخط خبرها رساند.

در موضوع پرونده برداشت غیرمجاز معادن شن و ماسه پهنه‌کلا، آنطور که دادستان محترم مرکز استان گفته است، مربوط می‌شود به اعطای مجوزی در سال ۱۳۷۱ که در این رابطه مدیران متخلف نیز دستگیر شده‌اند و پرونده در حال رسیدگی در محاکم قضایی است و در پرونده قطع درختان عباس آباد نیز که مربوط می‌شود به قطع تعداد هشت اصله درخت، نیز آنگونه که سید یونس حسینی عالمی عنوان کرده است، دادستانی به جد و با تحقیقات گسترده در حال شناسایی متخلفین است.

اما کار کارستان دادستان محترم هنوز تمام نشده و وی بار دیگر و در همین روز گذشته و در جلسه کارگروه استانی مدیریت سیلاب در شرکت آب منطقه‌ای مازندران، با اتمام حجت به مدیران امور آب و شهرداران از جمع شدن بساط اجاره بستر رودخانه‌های فعال گفت و برای آنکه ثابت کند تا چه حد در این گفتار خود صادق است، از خود شروع کرد و از دادستانی و نیروی انتظامی خواست که چنانچه من نیز بعنوان دادستان مرتکب این تخلف شدم، خانه‌ام باید تخریب شود.

وی همچنین با اعلام ضرب‌العجل دوماهه به شهرداران استان از آنها خواست تا ظرف دوماه نسبت به بازگشایی و لایروبی رودخانه‌ها اقدام کرده و موانع موجود را از سر راه بردارند...


اما نکته جالب توجهی در این باره وجود دارد و آن هم اینکه اگر به موضوعات پرونده های اخیر دادستان محترم نگاهی بیندازید خواهید دید که فصل مشترک تمامی آنها از پرونده معادن شن و ماسه و قطع درختان گرفته تا برخورد با مدیران متخلف در موضوع تغییر کاربری ها و حالا جدیت در بازگرداندن حق حیات به رودخانه‌های استان، منابع طبیعی است و این نشان از آن دارد که دادستان محترم به خوبی از عمق فجایعی که در دل زیبایی‌های بکر منابع طبیعی استان می‌گذرد آگاه است و با هدف‌گیری به جا و شایسته، بدرستی اولویت اول خود را به رسیدگی به پرونده‌های تخلفات در عرصه منابع طبیعی مازندران اختصاص داده است و امیدواریم سایر دستگاه‌های اجرایی مرتبط با منابع طبیعی و محیط زیست استان نیز با تاسی از این مقام محترم قضایی، راه را بر هرگونه تجاوز و تخطی و تخلف در این عرصه بسته و دست متجاوزان به منابع طبیعی استان را کوتاه کنند.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا آیین گل‌غلتان نوزادان در امیریه تصاویر عجیب از ازدواج پادشاه تایلند! حرکات کششی و خمشی نماینده مجلس در صحن (تصاویر) چرا پاپ پای رهبران سودان جنوبی را بوسید؟ دیدنی‌های امروز؛ از آمادگی برای آتش‌بازی شب سال نو تا سونای در دل کوه هیجان در بزرگ‌ترین پیست اسکی ایران
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم