امروز: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۰۴۰۴۸
۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۹
اهدای ۱۶ عضو از بدن و نسوج جوان مرگ مغزی شده آملی، به ۱۰ بیمار زندگی دوباره بخشید.
به گزارش تیتر امروز به نقل از مهر،مرحوم " حاج جواد مسلمی" جوان ۴۲ ساله آملی در سانحه رانندگی دچار مرگ مغزی شد و بنا به وصیت او و موافقت خانواده اش، حدود ۱۶ عضو بدن او شامل کلیه، کبد، قلب، ریه‌ها، روده و دیگر نسوج قابل استفاده به بیماران نیازمند اهدا و پیوند زده شد.

ماندگار مسلمی پدر این مرحوم با اشاره به اینکه اقدام اهدای عضو به درخواست و وصیت همیشگی مرحوم جواد به خانواده بوده که در صورت وقوع حادثه یا تصادف، اعضای قابل استفاده به بیماران نیازمند اهدا شود، گفت: خوشحال هستیم که با وجود تصمیم سخت در چنین شرایطی، باعث نجات چندین بیمار شدیم و احساس می‌کنیم که این امر بهترین باقیات و صالحات برای مرحوم جواد خواهد شد.

وی افزود: با این اقدام اکنون احساس می‌کنم که همچنان فرزندم زنده است و دیگر ناراحت نیستم.

نخستین اهدای عضو در آمل

در همین حال رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان آمل نیز گفت، که این نخستین اهدای عضو سال ۹۸ در شهرستان آمل بوده که اعضای کامل توسط مرحوم جواد مسلمی جوان مرگ مغزی شده به بیماران نیازمند اهدا شده است.

دکتر فرامز اکبری افزود: خوشبختانه نگاه و فرهنگ اهدای عضو در سال‌های اخیر با درک درست شهروندان برای نجات و زندگی بخشیدن به بیمارانی که نیازمند به پیوند اعضا هستند، رو به امیدواری است.

اعضای ۱۴ بیمار مرگ مغزی شده پارسال در مازندران به بیماران نیازمند اهدا شد. بنا برآمارهای رسمی اعلام شده از دانشگاه علوم پزشکی مازندران، تاکنون حدود ۴۵ هزار نفر در این استان کارت اهدای عضو دریافت کردند.

بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ بیمار نیازمند پیوند عضو در کشور وجود دارد که روزانه ۷ تا ۱۰ بیمار به علت نبود اعضا مناسب فوت می‌کنند.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا آیین گل‌غلتان نوزادان در امیریه تصاویر عجیب از ازدواج پادشاه تایلند! حرکات کششی و خمشی نماینده مجلس در صحن (تصاویر) چرا پاپ پای رهبران سودان جنوبی را بوسید؟ دیدنی‌های امروز؛ از آمادگی برای آتش‌بازی شب سال نو تا سونای در دل کوه هیجان در بزرگ‌ترین پیست اسکی ایران
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم