امروز: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۰۴۰۴۴
۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۹
آیا واقعا مردمی این چنین مظلوم و نجیب که تنها با دیدن مسئولی در خانه محقر خود دست از پا نمی‌شناسند و به گریه می‌افتند و از آنان به خاطر این حضور گرم و صمیمانه تشکر می‌کنند، مستحق این نیستند که در سایر روزهای سال و در ایامی غیر از پیشامدهایی این چنین تلخ، سری به آنها بزنیم و خبری از آنها بگیریم؟!

به گزارش تیترامروز خداوند کریم به ما یاد می‌دهد و از ما می‌خواهد که تنها نباید در سختی‌ها و مصائبی که به ما رو می‌کند، یاد او باشیم، بلکه بنده خوب، بنده‌ای است که علاوه بر روزهای سختی در خوشی‌ها نیز یاد او باشند تا خدا در زمان گرفتاری‌ها و شدائد، زودتر به دادش برسد!

اکنون شاید این قیاس مع‌الفارق، چندان هم بی‌شباهت با موضوع اصلی این مطلب که در خصوص لزوم حفظ و گسترش رابطه حسنه میان مردم و مسئولان است نباشد.

در حادثه سیل اخیر دیدیم که چگونه مسئولان، با یا بدون کت و شلوار رسمی، با یا بدون چکمه، با یا بدون تشریفات، با یا بدون بادیگارد، در کنار مردم حادثه دیده از سیل حضور یافتند و آنها هم که غیبت داشتند، از چشم مردم افتادند!

همگان دیدیم که چگونه از نماینده گرفته تا استاندار و فرماندار و بخشدار و ... برای کمک‌رسانی به مردم حادثه دیده و سیل‌زده بسیج شدند و برای مرهم گذاشتن بر آلام آنان از یکدیگر سبقت می‌گرفتند!

دیدیم که چگونه از عالی‌ترین مقامات کشوری تا پایین‌ترین رده‌های اجرایی و اداری، با سر و بدنی خاکی و گِلی، در خانه‌های مردم سیل‌زده حضور یافتند و به درد و دل‌های آنان از جان و دل گوش سپردند!

اما آیا واقعا مردمی این چنین مظلوم و نجیب که تنها با دیدن مسئولی در خانه محقر خود دست از پا نمی‌شناسند و به گریه می‌افتند و از آنان به خاطر این حضور گرم و صمیمانه تشکر می‌کنند، مستحق این نیستند که در سایر روزهای سال و در ایامی غیر از پیشامدهایی این چنین تلخ، سری به آنها بزنیم و خبری از آنها بگیریم؟!

آیا سیل و زلزله و ... قدرت‌شان از قلب‌‎های انسان‌‎ها در رساندن آنها به یکدیگر بیشتر است یا این ماییم که قدرت مهربانی قلب‌ها را نادیده گرفته‌ایم؟!

بی‌شک سیل اخیر، در مازندران و گوشه گوشه ایران عزیز، به وجود آورنده بسیاری از خرابی‌ها و مصیبت‌ها شد، اما یک درس بزرگ نیز برای همگان داشت و آن هم اینکه اگر دست به دست یکدیگر بدهیم و همگان را دوست داشته و از مسئول و غیر مسئول پای کار باشیم، غم‌ها و مصیبت‌ها و داغ‌ها هر قدر هم که بزرگ باشند، حریف ما نخواهند شد.

فقط ای کاش، بعد از سیل، این درس بزرگ را به ویژه مسئولان از یاد نبرند که در دوران گرانی‌ها و تحریم‌ها و ناملایمات اقتصادی روزگار نیز در کنار مردم و با مردم باشند و به جای شعار دادن‌ها و حرف‌های خوش آب و رنگ، اندکی از دردی را که مردم به دوش می‌کشند را درک کرده و به فریاد بی‌صدایشان گوش بسپارند.

سیلاب‌ها بالاخره یک روز فرومی‎نشیند! ویرانی‌ها بالاخره یک روز آباد می‌شود! خشکسالی‌ها بالاخره یک روز پایان می‌یابند! اما این قلب‌های پرمهر هستند که هیچگاه نباید خالی از محبت شوند و یکدیگر را فراموش کنند و در پایان دعا می‌کنیم که اگر سیل طبیعت تمام شد، سیل مهربانی‌های بعد از آن هیچ وقت تمام نشود!

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا آیین گل‌غلتان نوزادان در امیریه تصاویر عجیب از ازدواج پادشاه تایلند! حرکات کششی و خمشی نماینده مجلس در صحن (تصاویر) چرا پاپ پای رهبران سودان جنوبی را بوسید؟ دیدنی‌های امروز؛ از آمادگی برای آتش‌بازی شب سال نو تا سونای در دل کوه هیجان در بزرگ‌ترین پیست اسکی ایران
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم