امروز: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۰۳۸۶۶
۲۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶
محمد خانی نوذری، سهمیه استان را برای بازسازی واحدهای مسکونی ۱۲ هزار واحد بیان کرد و گفت: تاکنون بیش از ۱۵۰ هزار واحد مسکونی در روستاهای استان مقاوم سازی شد.

به گزارش تیتر امروز به نقل از مهر،محمد خانی نوذری  با اشاره به اینکه تاکنون بیش از ۱۵۰ هزار واحد مسکونی روستایی در استان مقاوم سازی شدند گفت: مسکن روستایی استان تا زلزله ۵ یا شش ریشتری مقاوم هستند.

وی با اشاره به اینکه ۵۰۰ واحد مسکن حاشیه و حریم رودخانه‌ها در استان نیازمند جابجایی است گفت: از این تعداد ۳۲۰ واحد در شهر زیرآب واقع شده است.

خانی نوذری با تاکید برجابجایی واحدهای مسکونی پرخطر واقع در حریم و حاشیه رودخانه‌ها اظهار داشت: پیش بینی می‌شود ۵۰۰ واحد در مرحله اول مشمول این طرح در استان شود و باید هرچه زودتر نسبت به جابجایی آن قرار گیرد.

وی افزود: علاوه برجابجایی باید تمهیدات دیگری نیز ایمن سازی، دیواره سازی، ساماندهی رودخانه و غیره مورد توجه قرار گیرد و اجرای طرح جابجایی واحدهای مسکونی در دستور کار است.

خانی نوذری خواستار مشارکت و همراهی مردم برای تسریع در ساخت مسکن سیل زدگان در استان شد و گفت: پیش بینی می‌شود حداکثر تا پایان شهریورماه، بازسازی واحدهای تخریبی ناشی از سیلاب در استان صورت گیرد.

مدیرکل بنیاد مسکن مازندران ادامه داد: استفاده از سازه‌های پیش ساخته و پیش تولید می‌تواند روند ساخت مسکن را در مناطق سیل زده تسریع بخشد.

وی با اظهار اینکه سطح آب هنوز در برخی مناطق سیل زده فروکش نکرده است یادآور شد: پیش بینی می‌شود تا ۱۵ روز آینده وضعیت برای ساخت واحدهای مسکونی مطلوب‌تر شود.

خانی نوذری با بیان اینکه آواربرداری از واحدهای مسکونی تخریبی در مناطق سیل زده در استان شروع شده است گفت: ساخت مسکن در برخی مناطق که هنوز دچار آبگرفتگی هستند تا ۱۵ روز آینده شروع خواهد شد.

مدیرکل بنیاد مسکن مازندران سقف تسهیلات کم بهره برای ساخت مسکن را ۴۰ میلیون تومان با بهره چهار درصد بیان کرد و گفت: واحدهای فرسوده، در معرض خطر، در حریم رودخانه و غیره نیازمند بهسازی و بازسازی است.

شش هزار و ۳۰۰ واحد مسکن براثر سیلاب اخیر در مازندران دچار آسیب شد.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا آیین گل‌غلتان نوزادان در امیریه تصاویر عجیب از ازدواج پادشاه تایلند! حرکات کششی و خمشی نماینده مجلس در صحن (تصاویر) چرا پاپ پای رهبران سودان جنوبی را بوسید؟ دیدنی‌های امروز؛ از آمادگی برای آتش‌بازی شب سال نو تا سونای در دل کوه هیجان در بزرگ‌ترین پیست اسکی ایران
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم