امروز: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۰۳۷۰۴
۲۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۴
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران:
خانی نوذری با اشاره به اینکه به مالکان واحدهای مسکونی خسارت دیده تا سقف 300 میلیون ریال تسهیلات ارزان قیمت معیشتی و تعمیراتی پرداخت می‌شود، گفت: تاکنون 361 واحد خسارت دیده برای دریافت تسهیلات تعمیراتی به بانک معرفی شدند.
به گزارش تیتر امروز، 27 اسفند ماه 1397  و فروردین 98 موجی از سیلاب بخش مرکزی و شرقی مازندران را فراگرفت.

12 شهرستان مازندران در مناطق شهری و روستایی درگیر سیلاب شدند که خسارت حدود 15 هزار میلیارد ریال به مازندران خسارت وارد شد که دو سوم این خسارت‌ها به بخش کشاورزی و راه‌های روستایی و اصلی بوده است.

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی که از پیشگامان عرصه سازندگی است در بازسازی مناطق سیل زده وارد شد که در این زمینه «محمد خانی نوذری» در جمع خبرنگاران گزارشی را از روند فعالیت‌ها در 12 شهرستان سیل زده ارائه کرد.

وی با اعلام اینکه در28 اسفند ماه بنیاد مسکن اقدامات لازم برای بازسازی 6 هزار و 501 واحد مسکونی و تجاری آسیب دیده را انجام داد.

که در نخستین روز با اعزام 50 اکیپ کارشناسی 60 درصد کارشناسی‌های فنی اماکن قابل بازسازی مورد ارزیابی قرار گرفت.

مدیرکل بنیاد مسکن مازندران با اعلام اینکه حدود پنج هزار و 700 واحد از این تعداد نیازمند ترمیم و تعمیر است که هم اکنون با نظارت بنیاد مسکن و با همکاری مالکان در برخی مناطق کار شروع شده و درحال انجام است، اظهار کرد: 800 واحد مسکونی تخریبی برآورد شده است.

این مسئول افزود: بر اساس برنامه ریزی کمک‌های بلاعوض طبق مصوبه هیات دولت تا سقف 100 میلیون ریال در قالب معیشتی و تعمیراتی به میزان خسارت‌ها در اختیار سیلزدگان قرار می‌گیرد.

خانی نوذری با اشاره به اینکه  به مالکان واحدهای مسکونی خسارتی نیز تا سقف 300 میلیون ریال تسهیلات ارزان قیمت معیشتی و تعمیراتی پرداخت می‌شود، تصریح کرد: تاکنون 361 واحد خسارت دیده برای دریافت تسهیلات تعمیراتی به بانک معرفی شدند.

به گفته مدیرکل بنیاد مسکن مازندران، میزان پرداخت تسهیلات ساخت مسکن برای هر واحد مسکونی در روستاهای سیلزده 400 و در شهرها 500 میلیون ریال با نرخ سود 4 و 5 درصد در نظر گرفته شد.

بنا به پیش بینی خانی نوذری نوسازی و بازسازی واحدهای خسارت دیده ناشی از سیل حداقل در یک پروسه زمانی 6 ماهه به اتمام می‌رسد و تحقق این وعده نیز نیاز به همکاری سیلزدگان و همراهی پیمانکاران بومی و محلی است.

مدیرکل بنیاد مسکن مازندران با اشاره به اینکه زمان مورد نیاز برای تکمیل واحدهای تعمیراتی حدود سه ماه تعیین شده است، گفت: برای کمک به خسارت دیدگان و کاهش هزینه ساخت و مرمت، برای تعمیراتی حدود یک تن و تخریبی نیز هشت تن سیمان رایگان از سوی بنیاد مستضعفان در اختیار سازندگان قرار داده می‌شود.

به گفته خانی نوذری سیل اخیر مازندران 35 روستا با مشکل رانش مواجه شدند که پیش بینی می‌شود سه تا چهار روستا نیاز به جابه‌جایی داشته باشند.

وی شناسایی 320 واحد مسکونی در مجاورت رودخانه‌ها و انهار را از دیگر فعالیت‌های بنیاد مسکن دانست و ادامه داد: با ارزیابی انجام شده این واحدهای مسکونی جابه‌جا و یا محصور به دیوار حفاظتی می‌شوند.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا آیین گل‌غلتان نوزادان در امیریه تصاویر عجیب از ازدواج پادشاه تایلند! حرکات کششی و خمشی نماینده مجلس در صحن (تصاویر) چرا پاپ پای رهبران سودان جنوبی را بوسید؟ دیدنی‌های امروز؛ از آمادگی برای آتش‌بازی شب سال نو تا سونای در دل کوه هیجان در بزرگ‌ترین پیست اسکی ایران
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم