امروز: ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۰۲۸۱۳
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۸به گزارش تیتر امروز به نقل از امور فرهنگی روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران، ولی تیموری در ستاد خدمات اجرایی سفر در مازندران با اظهار اینکه نوروز، فصل پررونق گردشگری در مازندران به شمار می‌رود افزود: سفر با شمال و مازندران عجین شده است.

وی افزود: به نظر می‌رسد در استان‌هایی مازندران که با گردشگران زیادی مواجه است باید رویکرد، ساماندهی سفر باشد و در قالب ستاد باید خدمت ویژه ای برای مهمانان نوروزی داشته باشیم.

وی ادامه داد: متأسفانه به سفر در نوروز، رویکرد بحرانی داشته ایم و تغییر رویکرد در این زمینه الزامی بوده زیرا سفر مقوله اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی است. تیموری با اشاره به اینکه سفرهای نوروزی ممکن است مشکلاتی مانند ترافیک را در پی داشته باشد تصریح کرد: مجموعه اقدامات باید به سمتی برود که از سفرها، نشاط و رفع خستگی را داشته باشیم.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی با بیان اینکه ایام نوروز با ولادت باسعادت حضرت علی (ع) و عید مبعث مواجه است تاکید کرد: باید این نشاط معنوی در نوروز تجلی یابد.

وی افزود: باید از گردشگری انبوه در حوزه فرهنگی عبور کنیم و به سمت گردشگری پایدار سوق یابیم زیرا تداوم گردشگری انبوه موجب نارضایتی جوامع محلی خواهد شد. تیموری یادآور شد: باید گردشگری انبوه را با برنامه محوری به توقف با رویکرد اقتصادی تبدیل کنیم و برای این کار، خدمات در مسیر سفر را ارتقا بخشیم و نظارت بر کیفیت و هزینه خدمات را افزایش دهیم.

ولی تیموری در مراسم افتتاح هتل باران در ایزد شهر شهرستان نور اظهار داشت: ایجاد یک شغل برای همه بخش‌ها امری مهم به شمار می‌رود و حاصل اجرای طرح‌های گردشگری اشتغال چندین خانواده در منطقه خواهد بود.

وی با تاکید بر توسعه پایدار در حوزه گردشگری افزود: گردشگری مسئولانه امروز از دغدغه‌ها به شمار می‌رود و برای اولین بار در کشور یک فصلی را در ضوابط و مقررات و استانداردهای تأسیسات گردشگری اضافه شد که از آن به عنوان توسعه پایدار و دسترسی تعریف می‌شود.

تیموری یادآور شد: در این فصل تأسیسات گردشگری علاوه بر سنجش از نظر فنی، از نظر توسعه پایدار، محیط زیست، مدیریت منابع، استفاده از انرژی‌های نو و غیره نیز بررسی و پایش می‌شود.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی عنوان کرد: استفاده از غذاهای محلی، صنایع دستی و غیره نیز در ضوابط توسعه پایدار و دسترسی مورد سنجش قرار می‌گیرد.

وی با اظهار اینکه گردشگری انبوه در مازندران یک دغدغه به شمار می‌رود تصریح کرد: در پی افزایش گردشگر در استان‌هایی نظیر مازندران نیستیم بلکه خواهان توزیع صحیح و رفتار مسئولانه گردشگری هستیم.

تیموری توسعه زیرساخت‌های گردشگری را امری مهم دانست و گفت: گردشگری می‌تواند بخشی از مشکلات کنونی اقتصادی و اجتماعی را برطرف کند.

گفتنی است هتل سه ستاره ساحلی باران در زمینی به مساحت ۸۰۰۰ متر و حجم سرمایه گذاری ۶۰ میلیارد تومان در ایزدشهر شهرستان نور احداث شده است


نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا آیین گل‌غلتان نوزادان در امیریه تصاویر عجیب از ازدواج پادشاه تایلند! حرکات کششی و خمشی نماینده مجلس در صحن (تصاویر) چرا پاپ پای رهبران سودان جنوبی را بوسید؟ دیدنی‌های امروز؛ از آمادگی برای آتش‌بازی شب سال نو تا سونای در دل کوه هیجان در بزرگ‌ترین پیست اسکی ایران
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم