امروز: ۱۷ تير ۱۳۹۹ -
کد خبر: ۱۰۲۴۴۳
۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۵
وقتی با تمام ذوق و شوق مادر خانه به پخت شیرینی فکر می‌کند تا در این آشفته بازار اقتصادی بتواند سفره شب عید را آبرومندان مدیریت کند؛ شکر کمیاب می‌شود. نبود این کالای سفید و شیرین در روزهای پایانی سرد سال کام مازندرانی‌ها را تلخ کرده است.
به گزارش تیتر امروز، سال 1397 با تمام فراز و فرودهایش نفس‌های پایانی خود را می‌کشد.
شمارش معکوس اسفند ماه هم شروع شده است وآنچه بیش از پیش فضای شب عید را سرد و عرصه را بر مردم تنگ‌ کرده است افزایش قیمت کالاهایی است که در بازار سیاه جولان می‌دهد.
این روزها شعر «بوی عیدی، بوي تند ماهي دودي وسط سفره نــــو، وحشت كم شدن سكه عيدي از شمردن زياد، بوي اسكناس تا نخورده لاي كتاب» داستان تکرار نشدنی است که در حد یک رویا باقی می‌ماند.
وقتی با تمام ذوق و شوق مادر خانه به پخت شیرینی فکر می‌کند تا در این آشفته بازار اقتصادی بتواند سفره شب عید را آبرومندان مدیریت کند؛ شکر کمیاب می‌شود.
نبود این کالای سفید و شیرین در روزهای پایانی سرد سال کام مازندرانی‌ها را تلخ کرده است.
به فروشگاه‌های عرضه مستقیم کالا مراجعه می‌کنیم سهم هر متقاضی دو کیلو شکر تعیین شده است آنهم با قیمت مصوبه که باید ساعتی را هم در صف انتظار باشیم.
برخی از فروشگاه‌ها و سوپر مارکت‌ها از این بازار مکاره شب عید سوء استفاده می‌کنند شکر را کیلویی 7 هزار تومان به فروش می‌رسانند.
آنچه به نظر می‌رسد در کمیاب بودن شکر و فروش آزاد با این قیمت سرسام آور نشان دهنده نبود نظارت از سوی دستگاه متولی است.
البته خبری هم منتشر شد مبنی بر اینکه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران درباره قیمت 7 هزار تومانی شکر در بازار مازندران اظهار کرد: یک‌هزار تن شکر دوشنبه هفته گذشته در سطح استان توزیع شده که حدود 350 تن در اختیار زنبورداران، حدود 400 تن به مصارف عمومی و 250 تن برای صنف و صنعت توزیع می‌شود.
محمد محمدپور عمران افزود: پنج‌شنبه هفته گذشته نیز یک‌هزار تن شکر در اختیار استان قرار گرفته که درحال جذب است و به‌زودی وارد شبکه توزیع می‌شود.
وی با بیان اینکه در ارتباط مشکلات شکر مکاتبه‌های بسیاری صورت گرفت، تصریح کرد: انجمن صنایع غذایی کشور نیز شکر تخصیص دادند که باتوجه به مصارف صنف و صنعت و براساس اعلام نیاز انجمن بین واحدهای صنعتی توزیع می‌شود که امیدواریم شاهد بالانس قیمتی این محصول در بازار باشیم.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه هیچ‌گونه اطلاع‌رسانی رسمی برای افزایش شکر در بازار صورت نگرفت، گفت: باتوجه به بررسی‌های انجام شده دلیل افزایش قیمت شکر در بازار قیمت غیرمتعارف بوده که امیدواریم با توزیع این محصول دسترسی مردم به شکر بیشتر شود.
البته با اظهاراتی که محمدپور در این خصوص داشته است تا کنون که 13 روز از اسفند ماه گذشته است همچنان شکر با قیمت 7 هزار تومان در دسترس عموم قرار دارد و نظارت دقیقی هم در این خصوص صورت نگرفت.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دریاچه‌ای به رنگ صورتی دادگاه رسیدگی به اتهامات ۲۱ متهم کلان ارزی نقاشی جورج فلوید روی دیوارها نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد» فرش قرمز فیلم محمد رسول‌اف در جشنواره برلین شیوع کرونا؛ در قم چه خبر است؟ تصاویر تماشایی از اجرای امیرعباس در جشنواره
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم