امروز: ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۰۱۴۴۰
۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۲
۹۷ مجرم اینترنتی از ابتدای امسال تاکنون در مازندران دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شدند.

به گزارش تیتر امروز به نقل از مهر،سرهنگ حسن محمدنژاد رئیس پلیس فتا مازندران گفت: با پیشرفت فناوری اطلاعات در حوزه سایبری، جرایم نیز در راستای آن شکل جدید به خود گرفته است و امروزه شاهد وقوع جرائمی در فضای مجازی و دیجیتالی هستیم که در دهه‌های گذشته فلسفه وجودی نداشته اند.

وی افزود: به منظور برخورد با مجرمانی که در فضای مجازی، امنیت اجتماعی را به خطر می‌اندازند پلیس فتا با رویکردی تخصصی در بدنه ناجا تشکیل شد تا گامی موثر در تامین امنیت مردم در فضای سایبری برداشته شود.

سرهنگ محمدنژاد، گفت: از مهمترین ماموریت‌های پلیس فضای تبادل اطلاعات و ارتباطات افزیش دانش رسانه‌ای در جامعه، ارائه هشدار‌های امنیتی در پیشگیری از کلاهبرداری‌ها و وقوع جرائم در این حوزه، حفظ ارزش‌ها و مقابله با جرائم در حوزه فضای مجازی است.

رئیس پلیس فتا مازندران افزود: ۱۰ ماه گذشته کارشناسان پلیس فتا در استان مازندران موفق به کشف ۷۵ درصدی جرائم رایانه‌ای در استان شدند.

وی گفت: برداشت غیر مجاز وجه از حساب افراد، نشراکاذیب و هتک هیثیت افراد، کلاهبرداری رایانه‌ای، مزاحمت‌های اینترنتی و تهدید به ترتیب از شایع‌ترین جرائم اینترنتی در استان مازندران به شمار می‌روند.

سرهنگ محمد نژاد با اشاره به این که برداشت غیر مجاز از حساب و هتک حیثیت افراد در فضای مجازی بیشترین آمار جرائم سایبری در استان مازندران است بر رعایت هشدار‌های انتظامی توسط شهروندان و عدم ارائه اطلاعات شخصی به دیگران تاکید کرد و افزود: از ابتدای امسال تاکنون ۹۷ مجرم اینترنتی در سطح استان دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شدند.

رئیس پلیس فتا استان مازندرن به شهروندان و کاربران فضای مجازی هشدار داد: از بارگذاری اطلاعات شخصی در فضای مجازی و شبکه ها، کانال‌ها و گروه‌ها در فضای مجازی و همچنین ارائه اطلاعات شخصی به افراد ناشناس جدا خوداری کرده و در صورت مواجهه با هرگونه مشکلی مراتب را به مراکز پلیس فتا در استان و شهرستان‌های تابعه و پلیس ۱۱۰ اعلام دارند.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از مرگ دیدنی‌های امروز؛ از جشنواره بالن در فرانسه تا حمله انتحاری کابل دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا آیین گل‌غلتان نوزادان در امیریه تصاویر عجیب از ازدواج پادشاه تایلند! حرکات کششی و خمشی نماینده مجلس در صحن (تصاویر) چرا پاپ پای رهبران سودان جنوبی را بوسید؟
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم