امروز: ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۰۱۴۲۲
۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۲
مدیرکل بهزیستی مازندران:
مدیرکل بهزیستی مازندران گفت: جز معدود استان‌هایی هستیم که با معضلی به نام اعتیاد در کودکان زیر ۱۸ سال مواجه‌ایم؛ بسیاری از این کودکان، بی سرپناه و خیابانی هستند که در این راستا مرکزی برای پسران و هم دختران راه اندازی شد.

تیترامروز: مدیرکل بهزیستی مازندران گفت: جز معدود استان‌هایی هستیم که با معضلی به نام اعتیاد در کودکان زیر ۱۸ سال مواجه‌ایم؛ بسیاری از این کودکان، بی سرپناه و خیابانی هستند که در این راستا مرکزی برای پسران و هم دختران راه اندازی شد.

سعید آرام با بیان اینکه سازمان بهزیستی یک دستگاه حمایتی است که بر اساس آرمان‌های انقلاب اسلامی شکل گرفت، اظهار کرد: آرمان‌های اولیه انقلاب اسلامی محرومیت زدایی و دستگیری نیازمندان و محرومان بوده است و به همین دلیل سازمان بهزیستی شکل گرفت.

وی افزود: برای کمک به افراد نیازمند بحث پرداخت مستمری مطرح شد و سپس چالش‌های معلولین مورد بررسی قرار گرفت تا مشکلات آنها به فراخور زمان حل گردد. در مرحله بعدی بحث آسیب‌های اجتماعی از موضوعات مهمی بود که مورد توجه قرار گرفت. در چند سال اخیر مؤثرترین گام بهزیستی، ساخت مسکن برای خانواده‌های بیش از دو معلول و فاقد مسکن از سال ۹۵ بوده است.

*۸۰ درصد مسکن محرومان و معلولین دارای ۲ فرزند در مازندران آماده بهره برداری است

آرام ادامه داد: سهمیه اولیه مازندران برای ساخت مسکن افراد نیازمند و دارای بیش از دو معلول ۲۴۰ واحد بوده که توانستیم تا ۴۰۰ واحد افزایش آن را دهیم، اکنون بیش از ۸۰ درصد واحدها تحویل داده شد. در ایام دهه فجر نیز ۱۵۰ واحد مسکونی تحویل خانواده‌ها داده می‌شود و ۲۰ درصد مابقی از ۷۰ درصد به بالا پیشرفت فیزیکی داشته است که تا پایان سال تحویل داده می‌شود.

*اورژانس اجتماعی در مازندران شبانه روزی شده است

مدیرکل بهزیستی استان مازندران با بیان اینکه از دیگر اقدامات مهم بهزیستی استان شبانه روزی کردن اورژانس‌های اجتماعی بوده است، خاطرنشان کرد: اورژانس اجتماعی تا مدت‌ها تنها روزهای غیر تعطیل و در زمان اداری پاسخگو بودند که در یک پروسه ۶ ماهه توانستیم این پاسخگویی را به صورت شبانه روزی برای خدمت بیشتر به مردم فراهم کنیم.

* مناسب سازی نشدن اماکن دولتی برای معلولان

آرام در پاسخ به این پرسش که آیا پروژه مسکوت مانده‌ای ویژه معلولان در مازندران وجود دارد، خاظرنشان کرد: از گذشته پیگیر مناسب سازی اماکن دولتی بودیم که متأسفانه با وجود تلاش زیاد با نقطه مطلوب فاصله زیادی وجود دارد و در بهترین حالت به ۳۰ درصد مناسب سازی هم نرسیده است.

وی افزود: همچنین در بررسی و ارزیابی ۹۰۰ واحد از اماکن دولتی و فرهنگی ورزشی استان بیش از ۳۰ درصد مناسب سازی نشده است.

وی با اشاره به اینکه در حمل و نقل شهری هیچ فرصتی برای معلولان وجود ندارد، یادآور شد: در همه شهرهای استان هیچ اتوبوسی و ایستگاه اتوبوسی مناسب سازی نشده است اما این به آن معنا نیست که کاری انجام نشده اما آنقدر دامنه فعالیت‌هایی که باید صورت گیرد گسترده است که کارهایی که انجام شده به چشم نمی‌آید.

مدیرکل بهزیستی استان مازندران در خصوص پویش سه شنبه‌های "زیر چتر نارنجی” در فریدونکنار نیز اظهارکرد: این پویش فرصتی را ایجاد می‌کند که جامعه هدف بهزیستی به خصوص معلولان در فعالیت‌های اجتماعی حضور داشته باشند و خودشان را در جامعه عرضه کرده و توانمندی خود را نشان دهند.

وی افزود: در عین حال به واسطه اینکه در کنار هم قرار می‌گیرند و محدودیت‌های مشترکی که دارند از تجربیات هم استفاده کرده و همراه با مشارکت اجتماعی، مردم و مسئولان کمک می‌کنند که نیاز آنها رفع شود. پیگیر هستیم تا این پویش در سطح استان اجرایی شود و برنامه ریزی برای گسترش این طرح در حال انجام است.

*بیش از ۱۲ هزار معتاد در مازندران خدمات اقامتی دریافت می‌کنند

آرام با بیان اینکه بهزیستی در پس از انقلاب کارهای بیشماری را انجام داده که بسیاری از آنها دیده نشده است، خاطرنشان کرد: به عنوان مثال مرکز بازپروری کودکان فراری و معتادین کارتن خواب از مهم‌ترین اقداماتی بود که بهزیستی پس از انقلاب مجدانه پیگیر آن بوده است. بهزیستی مازندران به بیش از ۱۲ هزار معتاد در کمپ‌ها و مراکزی مخصوص این افراد خدمات اقامتی می‌دهد.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از مرگ دیدنی‌های امروز؛ از جشنواره بالن در فرانسه تا حمله انتحاری کابل دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا آیین گل‌غلتان نوزادان در امیریه تصاویر عجیب از ازدواج پادشاه تایلند! حرکات کششی و خمشی نماینده مجلس در صحن (تصاویر) چرا پاپ پای رهبران سودان جنوبی را بوسید؟
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم