امروز: ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۰۰۰۹۲
۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۸
زباله کیاکلا بیش از 5 دهه در حاشیه رودخانه تلار دفن می‌شود و رودخانه تلار در حال حاضر تبدیل به یک زباله دان ثابت شده است.


به گزارش تیتر امروز، رودخانه تلار رودی بسیار زیبا که درمسیر خود از شهر کیاکلا می‌گذرد  احداث یک پل آهنی که 200 سال قدمتش است که شهرستان سیمرغ را به بابل وصل می‌کند.
در حاشیه پل تلار فضایی بسیار زیبا برای گردشگران می‌توان احداث کرد که علاوه برجذب گردشگر و فضای نشیمن شهری تغییر خاصی در سیمای ورودی شهر ایجاد می‌کند اما این مکان تبدیل به بحرانی به نام زباله شده، زباله هایی که شاید طبیعت نیز نتواند صدها سال آن را در خود هضم کند و خطرناک و تهدید کننده بوده و سلامت نسل‌ها است و نمایشی مهلک از مدیریت منابع طبیعی ومدیریت پسماندها است که به شکل روزانه در حال گسترش برای بلعیدن رودخانه تلار است.

زباله کیاکلا بیش از 5 دهه در حاشیه رودخانه تلار دفن می‌شود و رودخانه تلار در حال حاضر تبدیل به یک زباله دان ثابت شده است.

شیرابه های ناشی از زباله به آب رودخانه تلار نفوذ کرده و تنها باعث آلودگی آب رودخانه،  آب‌های زیرزمینی و حتی به زمین‌های کشاورزی خسارات جبران ناپذیری وارد می‌کند.

مکان زمین زباله که توسط شهرداری کیاکلا مورد استفاده است در کنار رودخانه تلار حد فاصل میدان شهید صمصام طور به میدان ولیعصر قرار دارد.

مشکل دپوی زباله و پسماند در شهر کیاکلا متاسفانه از وضعیت مناسبی در زمینه ساماندهی پسماند و زباله برخوردار نیست.

زباله‌های بخش مرکزی کیاکلا با تفاهم‌نامه‌ای با شهرداری شهرستان قائم‌شهر منعقد شد تا این زباله‌ها به محل دپوی زباله در این شهرستان‌ انتقال پیدا کند.

زباله‌های خشک این شهرستان جمع آوری می‌شود و در بخش ضایعات به فروش می‌رسد و بخش تر زباله کیاکلا به محل دپوی زباله در شهرستان قائم‌شهر منتقل می‌شود. در این بخش هفته‌ای هفت تن زباله تولید می‌شود.

هر چند تفکیک زباله از مبدا نیز از طریق دهیاران انجام می‌شود و نیز به ازای این اقدامشان به آنها بسته‌های تشویقی داده تا این عمل خود را تکرار کنند.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از مرگ دیدنی‌های امروز؛ از جشنواره بالن در فرانسه تا حمله انتحاری کابل دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا آیین گل‌غلتان نوزادان در امیریه تصاویر عجیب از ازدواج پادشاه تایلند! حرکات کششی و خمشی نماینده مجلس در صحن (تصاویر) چرا پاپ پای رهبران سودان جنوبی را بوسید؟
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم