امروز: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۱۰۰۰۵۹
۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۹
روزنامه جمهوری اسلامی در یادداشتی به مناسبت دومین سالگرد آیت الله هاشمی رفسنجانی نوشت: شرایط بحرانی اقتصادی و تنگناهائی که در زمینه‌های مختلف برای کشور در دو سال اخیر پدید آمده، جای خالی آقای هاشمی رفسنجانی را کاملاً به رخ کشید.

 اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,هاشمی رفسنجانی

 

روزنامه جمهوری اسلامی در یادداشتی به مناسبت دومین سالگرد آیت الله هاشمی رفسنجانی نوشت: شرایط بحرانی اقتصادی و تنگناهائی که در زمینه‌های مختلف برای کشور در دو سال اخیر پدید آمده، جای خالی آقای هاشمی رفسنجانی را کاملاً به رخ کشید.

 

این، یک اعتقاد عمومی است که اگر هاشمی رفسنجانی در میان ما بود برای حل این مشکلات چاره‌اندیشی می‌کرد و حتی مانع پدید آمدن آنها می‌شد. مردم، هاشمی رفسنجانی را مرد بحران‌ها می‌دانند و بارها در دوران حضور او در عرصه سیاسی دیدند که چگونه به مقابله با بحران‌ها می‌رفت و مانع پدید آمدن آنها می‌شد و بحران‌های ایجاد شده توسط دیگران را مهار می‌کرد.

 

با اینهمه، هنوز بدخواهان به تلاش‌های خود برای سمپاشی علیه هاشمی رفسنجانی ادامه می‌دهند و این تلاش حتی بعد از دو سال که از رحلت او می‌گذرد، نشانه حضور معنوی او در جامعه و در قلب مردم است. دشمن هرگز با مرده‌ای که اثری از حیات معنوی و کارکرد خط و فکر و اندیشه او دیده نمی‌شود، کاری ندارد. اگر دشمن در تکاپو برای ضدیت با کسی است، این به معنای زنده بودن اوست.

 

عده‌ای هم وجود دارند که به ملاحظاتی حاضر نیستند در مجالس و همایش‌های مربوط به هاشمی رفسنجانی حضور یابند. اینان در امتحانی که در پیشگاه خدا و مردم برگزار می‌شود، رفوزه هستند. تجلیل از کسی که تمام عمر خود را به جهاد گذرانده و سر تا پا خدمت به کشور و ملت و اسلام بوده، تجلیل از خوبی‌ها و معنویت و خادمان واقعی کشور است.

 

این افراد رفوزه، عنادی ندارند و از بدخواهان نیستند ولی محافظه کارند. باقی ماندن در پُست و مقام و حفاظت از موقعیت و اصل قرار دادن زندگی مادی برای این قبیل افراد بر حمایت از مظلوم و قدردانی از افراد خدوم ترجیح دارد. چنین تفکری در قاموس دین جائی ندارد کما اینکه اصول و ضوابط اخلاقی نیز این نوع نگاه و رفتار را نمی‌پسندند.

 

بر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی فشارهای زیادی برای ایستادن در مقابل مقامات ارشد نظام، تحریم انتخابات و برعهده گرفتن رهبری جریان‌های ناراضی و معترض وارد می‌آمد، اما او هرگز تسلیم این خواسته‌ها نشد و حفاظت از اصل نظام و تلاش برای وحدت و همبستگی ملی و جلوگیری از تفرقه را سرلوحه برنامه‌های خود می‌دانست.

 

هم گروه فشار و هم گروهی که علیه هاشمی رفسنجانی سمپاشی می‌کردند، با اینکه در مقابل همدیگر قرار داشتند ولی وجه مشترک آنها این بود که هر دو درصدد جدا کردن آقای هاشمی رفسنجانی از انقلاب و قرار دادن او در مقابل نظام بودند ولی جالب‌ترین فراز زندگی این مرد بزرگ و کم نظیر تاریخ ایران این بود که با هوشمندی فوق‌العاده و به دلیل تدین و اخلاصی که داشت، نقشه این هر دو گروه بدخواه را نقش برآب کرد و تا آخرین لحظه عمر به مردم و انقلاب اسلامی وفادار ماند و برای حفاظت از نظام جمهوری اسلامی تلاش کرد و در این راه از همه چیز حتی آبروی خود گذشت، واقعیتی که رمز نفوذ او در عمق جان توده‌های مردم است و عشق مردم به او نیز پاداش این وفاداری است.

 

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا آیین گل‌غلتان نوزادان در امیریه تصاویر عجیب از ازدواج پادشاه تایلند! حرکات کششی و خمشی نماینده مجلس در صحن (تصاویر) چرا پاپ پای رهبران سودان جنوبی را بوسید؟ دیدنی‌های امروز؛ از آمادگی برای آتش‌بازی شب سال نو تا سونای در دل کوه هیجان در بزرگ‌ترین پیست اسکی ایران
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم