کد خبر: ۱۰۴۰۲۴
تاریخ انتشار:۲۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۵
خسارت 8 میلیارد تومانی سیل به شبکه‌های برق/ فرسوده بودن 25 درصد شبکه‌های برق مازندران
شهابی مجموع خسارت سیل به شبکه‌های توزیع را 8 میلیارد و 200 میلیون تومان دانست و گفت: 22 میلیارد تومان اعتبار نیاز است تا شبکه‌های توزیع به حالت پایدار درآید.
به گزارش تیتر امروز،«قاسم شهابی» در نشست خبری ستاد بازسازی مناطق سیل زده مازندران اظهار کرد: در سیل اسفندماه 97 ستاد بحران تشکیل و85 گروه عملیاتی و 350 نیروی انسانی آماده کار شدند.
وی افزود: برای پیشگیری از برق گرفتگی با هماهنگی فرمانداری‌ها برق 713 روستای مازندران قطع و بعد از رسیدن به حالت عادی مشکلات ناشی از سیل به شبکه‌های توزیع رفع شد.
مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران با اشاره به اینکه سیل در سوادکوه باعث قطع برق 58 روستا شد، تصریح کرد: 25 درصد شبکه‌های توزیع برق مازندران فرسوده هستند که نیازمند بهسازی و بازسازی است.
این مسئول مجموع خسارت سیل به شبکه‌های توزیع را 8 میلیارد و 200 میلیون تومان دانست و ادامه داد: 22 میلیارد تومان اعتبار نیاز است تا شبکه‌های توزیع به حالت پایدار درآید.
شهابی با اعلام اینکه سالانه 150 میلیارد تومان هزینه برای نوسازی و بهسازی شبکه‌های فرسوده برق هزینه می‌شود، خاطرنشان کرد: شرکت توزیع برق مازندران بالغ بر86 میلیارد تومان از مشترکان خانگی و سایر نهادها طلبکار و 60 میلیارد تومان به پیمانکاران بدهکار است.
وی موجودی تجهیزات در انبارهای شرکت توزیع را نسبت به سال‌های قبل هفت برابر دانست و ادامه داد: با توجه به میزان بارندگی امسال و پست‌های برقی که وارد مدار شدند تابستان جاری با خاموشی نداریم اما نیازمند مدیریت مصرف توسط مشترکان هستیم.
مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران یادآور شد: سال گذشته درخواست اعتبار 45 میلیارد تومانی برای طرح مقاوم سازی شبکه‌ها به توانیر پیشنهاد شد که فقط 5 میلیارد تومان آن محقق شد.