کد خبر: ۱۰۱۷۵۹
تاریخ انتشار:۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۶
مدیر درمان تامین اجتماعی مازندران:
گردشگری سلامت ظرفیت ناشناخته در مازندران/ بستر پذیرش توریسم درمانی فراهم است
خورشیدی گفت: بیمارستان ولیعصر قائم‌شهر که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی است دارای بخش اورژانس، اطفال، جراحی مردان، سی‌تی اسکن، سی‌سی یو، ام آر آی، آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی و جراحی قلب است که به عنوان 8 بیمارستان مطرح گردشگری سلامت در کشور محسوب می‌شود

تیترامروز: محمد خورشیدی مدیر درمان تامین اجتماعی مازندران در گفت‌وگو با تیتر امروز در خصوص گردشگری سلامت، اظهار کرد: گردشگری ظرفیت شناخته شده در مازندران است. با توجه به پتانسیل موجود لازم است در بخش سلامت هم مطرح باشد.

وی با اشاره به اینکه مازندران در تمام فصول سال مقصد گردشگری داخلی وخارجی محسوب می‌شود، افزود: گردشگری سلامت برای استان درآمدزا و ارز آور خواهد بود این در حالیست که بیشتر کشورهای همسایه ظرفیت درمانی موجود در کشور به ویژه مازندران را ندارند.

خورشیدی ورود به بحث گردشگری سلامت را برای آینده مازندران روشن دانست و یادآور شد: بسیاری از پزشکان حاذق جهان ایرانی هستند، در عرصه درمانی اعتماد به پزشکان ایرانی زیاد است.

وی حضور در نمایشگاه‌های ملی و بین‌المللی را ظرفیت خوبی برای معرفی توریسم درمانی دانست و ادامه داد: لازم است دانشگاه علوم پزشکی، میراث فرهنگی و گردشگری تلاش لازم را برای بحث گردشگری سلامت در مازندران داشته باشند.

مدیر درمان تامین اجتماعی مازندران با بیان اینکه وضعیت زیرساختی گردشگری سلامت در استان فراهم است، تصریح کرد: بیمارستان ولیعصر قائم‌شهر در بخش عمل جراحی آنژیوگرافی، آنژیوپلاستی مغز به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران در کنگرهlinnc فرانسه به صورت جراحی زنده مشارکت داشت و این نوع جراحی که از طریق عروقی انجام شد مورد بحث پزشکان عرصه جهانی قرار گرفت.

وی افزود: بیمارستان ولیعصر قائم‌شهر که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی است دارای بخش اورژانس، اطفال، جراحی مردان، سی‌تی اسکن، سی‌سی یو، ام آر آی، آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی و جراحی قلب است که به عنوان 8 بیمارستان مطرح گردشگری سلامت در کشور محسوب می‌شود.

خورشیدی با اشاره به اینکه در صنعت گردشگری نیازمند زیر ساخت‌های لازم هستیم، تصریح کرد: تمامی اقامتگاه‌ها‌ و پلاژهای تفریحی توریستی حاشیه خزر که زیر پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار دارد برای اسکان توریسم در نظر گرفته شد.

وی با اشاره به اینکه در شورای گردشگری بحث گردشگری سلامت مطرح شد و منتظر اخذ مجوز برای این انجام فعالیت‌های درمانی و اقتصادی هستیم، خاطرنشان کرد: بعد از دریافت مجوز آمادگی لازم برای پذیرش بیماران کشورهای همجوار فراهم است. این در حالیست که بسیاری از بیماران سایر استان‌ها برای درمان به بیمارستان ولیعصر قائم‌شهر مراجعه می‌کنند.

مدیر درمان تامین اجتماعی مازندران گفت: با توجه به جهشی که در دو سال گذشته بیمارستان ولیعصر قائم‌شهر در کارهای پایه‌ای به ویژه تجهیزاتی، نیروی انسانی و کادر تخصصی داشته است انتظار می‌رفت که بیمارستان مطرح تخصصی شمال کشور باشد.

این مسئول افزود: علاوه بر خدماتی که ارائه می‌شود با توجه به فضای مازادی که در بیمارستان ولیعصر وجود دارد برای پذیرش توریسم نیز قابل استفاده است.

خورشیدی یادآور شد: در دو سال گذشته بیشترین بیماران اقصی نقاط کشور در حوزه تخصصی آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی در بیمارستان ولیعصر قائم‌شهر پذیرش شدند.