امروز: ۰۶ اسفند ۱۳۹۶ -
یادداشت

مهمترین سرنا نواز تالش

ولی قنبرزاده گشتی

حال آنی چطور است؟!

مجتبی دهدار
نقد و بررسي

در حالی که فانوسهای خودمان خاموش است !!

ابراهیم باقری حمید آبادی

فانوس روشن،فانوس خاموش

ایرج فلاح آهی دشتی
صدا و سيما
هنر هفتم
اغاز فروش اینترنتی بلیت فیلم فجردرمازندران
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از آغاز فروش اینترنتی بلیت سی و ششمین جشنواره فیلم فجر درمازندران خبر داد.
تولید مستند
مستندی از بخشش یک مادر در چوبه‌دار
فیلم مستند"قبله کمی مایل به ..." از آب آذری فیلمساز نام آشنای کیاکلایی در ژانری متفاوت این بار به موضوع خشونت در جامعه پرداخت و این فیلم روایتی از ایثار و بخشش مادری است که تقریبا پس از 7 سال قاتل فرزندش را پای چوبه‌دار بخشید. این فیلم قصد دارد خشونت را در جامعه کاهش دهد و روحیه بخشش و گذشت را میان مردم ترویج دهد.
بازیگران ماهِ سینمای ایران، دی ۹۶
ماهنامه سینمایی "همشهری 24" در هر شماره به بررسی بازی چند بازیگر در فیلم های در حال اکران سینمای ایران و نقاط ضعف و قوت آنان می پردازد. این سری مطالب را به صورت ماهانه به شما مخاطبان سینمادوست "مجله اینترنتی برترین ها" تقدیم می نماییم.
تفاوت تعریف «سلبریتی» در داخل و خارج از کشور
سلبریتی ما ، سلبریتی آن‌ها
گروه ها و مشاغلی که پیش از این در دایره سلبریتی ها تعریف نمی شدند در فرهنگ سلبریتی مورد توجه قرار گرفتند؛ برای مثال چهره هایی از عالم سیاست و اقتصاد.
گفت و گو با «فرهاد فخرالدینی»، معمار ارکستر ملی ایران
وقتی در کوچه پس کوچه های تبریز مشغول بازی بود یا با ذوق و شوق رادیوی قدیمی پدر را در مغازه عکاسی برانداز می کرد، شاید خودش، پدرش و هیچکس دیگری تصور نمی کردند او روزی به یکی از تاثیرگذارترین اهالی موسیقی دانان ایرانی تبدیل شود.
بازگشتی به «عصر ادب» در «عصر آشوب»
فهرستی از ده کتاب برای دعوت به نوع خاصی از خواندن
جایی خواندم که بدترین کاری که یک نویسنده می تواند بکند این است که با «من» شروع کند. راست یا دروغ، با این جمله شروع کردم. چون نمی خواستم نوشته ام با این جمله شروع شود که «من یک معلم ام». موضوع این نوشته ده کتابی است که به نظرم هر ایرانی ای باید بخواند، و در این ارتباط است که شغل شریف معلمی (یعنی شغلی که به جای پول به آن شعار می پردازند) مطرح می شود. خلاصه مطلب این است
فرهادی: زنان تحت فشار، اما امیدوار هستند
اصغر فرهادی در باره پرسشی در مورد تبعیض علیه زنان در سینما، تاکید نمود که در ایران، وضعیت بسیار متفاوتی با بقیه جهان در این زمینه وجود دارد. بر روی زنان، فشارهای بسیاری از نحوه لباس پوشیدن گرفته تا حقوق اجتماعی وجود دارد، اما به رغم همه آنها، نتایج ویژه ای کسب شده ا‌ند. در ایران، زنان به نسبت مردان فعال تر هستند، ما عکاسان و کارگردانان زن بسیار خوب‌ و بیشتر از دیگر کشورها داریم.
25 انیمیشن پرفروش تاریخ سینما
دنیای انیمیشن و کارتون، یک دنیای دوست داشتنی است که هر کدام از ما کودکی خود را با آن ها سر کرده ایم. اگر چه ابتدا این ژانر از سینما برای سرگرم کردن کودکان و نوجوانان ارائه شد یا دستکم این گروه سنی بیشترین لذت و علاقه را به این ژانر نشان دادند.
چرا مثل پوستر‌هايتان فيلم نمي‌سازيد؟!
پوسترهاي شاد و مفرح براي فيلم‌هاي غم‌زده و مصيبت‌بار
تصويري كه پوستر‌ها از چند فيلم در حال اكران در سينماها ارائه مي‌كنند هيچ همخواني‌ای با محتواي فيلم‌ها ندارد و اگر كسي صرفاً به خاطر نماي شاد و پر انرژي پوستر يك فيلم به تماشاي آن بنشيند، از آنچه مي‌بيند متعجب خواهد شد.
چگونگی انتخاب پیانوهای الکترونیکی، دیواری و رویال
با توجه به پیشرفت روزافزون تکنولوژی و بهتر شدن کیفیت ساخت و همچنین برطرف کردن نقایص موجود در پیانوها، رقابت بین شرکت های سازنده و فروشنده ها بسیار نزدیک شده است و همین امر باعث سردرگمی بیشتر علاقه مندان این ساز می شود.